Vapet dětem – Calimero

Ihned jak se objevila informace, že Vapet chystá k vydání právě tenhle animovaný seriál, okamžitě se mi vybavil jeden starší text na Zóně: Těžko říct, proč se některé filmy, samy o sobě vlastně ničím zajímavé, tolik zapíší do generační divácké paměti … pocit ohromení ze skvělosti filmu, aniž by si z něj přitom leckdy pamatovali cokoliv konkrétnějšího než pár zamžených obrazů … dobrý "čich" na takové tituly už po několikáté potvrdila společnost Vapet. Podle mého to slovo od slova platí pro v sobotu 10. prosince 2011 v edici Dětem chystané první DVD o černém kuřeti Calimero. Legenda přichází, za 99,- Kč.

Kdo by neznal malé černé kuře s bílou skořápkou na hlavě? Je to malý uličník a, i když má dobré úmysly, podaří se mu pokaždé vyvést nějakou lumpárnu. Naštěstí má spoustu dobrých kamarádů a milující rodiče, kteří mu pomohou z maléru ven.

Legendární Calimero je tu!

DVD obsahuje 7 příběhů:

1. Calimero v bouřce

2. Calimero dělá chůvu

3. Calimero vyhrál první cenu

4. Calimero a jaro

5. Calimero a probělá noc

6. Calimero lituje

7. Calimero pere prádlo

Podle wikipedie existuje 47 původních epizod a 52 epizod z „remaku" v letech 1992-1993. Podle data na obalu pocházejí epizody z oné novější verze, což by znamenalo, že to s tím návratem není zase tak horké, protože by se nejednalo o původní příběhy, které u nás běžely v 80tých letech v televizi. Disk překvapivě nenese žádnou číslovku, takže je otázka, jak to bude s pokračováním.

Na imdb.com nekompromisních 54 procent, na csfd.cz nostalgických 77. I já patřím k oněm fosiliím, které si z tohoto socialistického večerníčku vlastně vůbec nic nepamatují, ale mají na něj jen ty nejlepší vzpomínky. A pamatujete někdo na „předchaloupkovské" kachně Saturnina?

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Rodinný

Země původu: Japonsko / Itálie

Délka: 7 x 13 minut

Původní název: カリメロ / Calimero

Autoři postavičky Calimera: Nino Pagot, Toni Pagot, Ignazio Colnaghi

Kresby a grafické zpracování: Nino Pagot, Toni Pagot

Rok vzniku: 1972 – 1975

Režie: Bondo Eiju, Yugo Serikawa, Takeshi Tamiya

Scénář: Nino Pagot, Toni Pagot, Takeshi Yoshida, Takahisa Ide

Hudba: Chûji Kinoshita

Rok vzniku: 1992 – 1993

Režie: Tsuneo Tominaga, Shigeru Ueda

Hudba: Junnosuke Yamamoto

Společnost: A Calidra Product / ALPHANIM Gaumont group / Toei Animation

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky, slovensky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: