Aha! Palace Pictures – Clerks II – Muži za pultem

Nějaký čas uplynul a v nabídce se opět objevuje edice Palace Pictures ve spolupráci Aha! a Codi – ve čtvrtek 23. dubna 2009 další film Clerks II – Muži za pultem, snad stále v ceně 44,- Kč. Proč ta dvojka v názvu? Protože jde o pokračování. A kde je první díl? Nás se neptejte…

Když nic neděláš, nic nezkazíš!

Dante Hicks a Randal Graves pracují už hodně dlouho jako prodavači v rychlém občerstvení Quick Stop. Vrstevníci za tu dobu dávno udělali kariéru. Jejich dlouholeté pracoviště se ale ocitne v plamenech. Co budou ti dva dělat?

Dante má jasno, bere si jistou slečnu s velkým klitorisem a mizí z Jersey – nadobro odjede do „světa dospělých". V mezidobí pracuje s Randalem opět za pultem, ve fastfoodu Mooby´s s velice sympatickou slečnou vedoucí a geekem z velmi nábožensky založené rodiny, který nade vše miluje Pána Prstenů, Transformers, maminku a svou přítelkyni Myru.

Odborné a naprosto nekorektní komentáře personálu restaurace se točí kolem sexu, Hvězdných válek a dalších ptákovin. Okruh témat rozšiřuje sexuální orientace Froda Pytlíka z Pána prstenů. Vše spěje k velkolepému večírku na rozloučenou, který bude jistě plný nejzvrhlejších sexuálních praktik – nebo řečí o něčem takovém. Jak to všechno dopadne, se dozvíte na Dantově večírku plném mezidruhové erotiky. Jay a Mlčenlivý Bob, kteří své stanoviště samozřejmě přizpůsobí Dantovi a Randalovi, však napovídají, že to nebude tak, jak to vypadalo na začátku.

Kevin Smith dokáže z mála vykřesat ohňostroj nevázaného a nemilosrdně jízlivého humoru. Hrdiny snímku Clerks: Muži za pultem jsou stará známá dvojice prodavačů v jednom dnes již kultovním krámku. Nejlepší přátelé Dante Hicks a Randal Graves jsou nuceni hledat práci v restauraci rychlého občerstvení Mooby‘s. I tady se však velice záhy rozkoukají. Do nového prostředí totiž v první řadě přinášejí svůj proslule neomalený přístup k okolí. Ten charakterizují vulgarismy, nehorázná drzost a především až bezuzdná vášeň, s níž si nemilosrdně podají každého zákazníka.

Režisér tak opět dokazuje, že mu není nic svaté. Svůj charakteristický styl dovádí tentokrát až za hranice i těch nejdivočejších představ. Kromě Randala a Danteho pracují v občerstvení Mooby‘s, jehož slogan zní „To je moje!" („I’m Eating It!"), ještě „ultrapošuk" a bezkonkurenčně atraktivní vedoucí. Dante a Randal tak mohou zcela bezstarostně zpoza pultu urážet a šikanovat každého, kdo si dovolí objednat třeba jen obyčejné hranolky. Dvojice drzounů tak činí pochopitelně v duchu svého osobitého a neuctivého humoru.

Přestože se divák dočká oblíbených bouřlivých diskusí na tak ožehavá témata, jakým je například srovnávání George Lucase, Petera Jacksona a Ježíše Krista, rýsuje se na obzoru zásadní změna. Když Dante oznamuje, že se chystá navždy opustit New Jersey a oženit se s Emmou, rozhodne se Randal uspořádat svému příteli pořádný večírek na rozloučenou. Oslava je to jak se patří pohoršující a přitáhne pozornost nejen policie a místního požárního sboru, ale vzbudí nevoli snad i v organizacích na ochranu zvířat. Nezapomínejme totiž, že se navždy loučí Randal a Dante!

Žánr: Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 94 minut

Původní název: Clerks II

Světová premiéra: 29. května 2006 – Francie (Cannes Film Festival)

Premiéra v kinech ČR: 1. února 2007

Režie: Kevin Smith

Scénář: Kevin Smith

Produkce: Tim Cruz, Carla Gardini, Laura Greenlee, Scott Mosier, Bob Weinstein, Harvey Weinstein

Hudba: James L. Venable

Kamera: David Klein

Společnost: The Weinstein Company / View Askew Productions

Natáčeno: Buena Park, Kalifornie, USA / Eagle Rock, Los Angeles, Kalifornie, USA / Leonardo, New Jersey, USA / Middletown, New Jersey, USA / Quick Stop Groceries – 58 Leonard Avenue, Leonardo, New Jersey, USA / Red Bank, New Jersey, USA / Speed Zone – 17871 Castleton Street, City of Industry, Kalifornie, USA

Hrají: Brian O’Halloran (Dante Hicks), Jeff Anderson (Randal Graves), Jason Mewes (Jay), Kevin Smith (Mlčenlivej Bob), Jake Richardson (mladík #1), Ethan Suplee (mladík #2), Jennifer Schwalbach Smith (Emma Buntingová), Rachel Larratt (dívka), Shannon Larratt, Ben Affleck, Sarah Ault (katolická školačka #1), Trevor Fehrman (Elias), Lalida Sujjavasin (katolická školačka #2), Gail Stanley (Eliasova matka), Bruce Macintosh (Eliasův otec), Rosario Dawson (Becky), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,66:1)

Bonus: Rozhovory (8:23 anglicky s českými titulky), Za kamerou (12:34 anglicky), Trailer (0:42 anglicky s českými titulky), Nabízíme (ukázky z DVD společnosti Palace Pictures)