Amercom – Hercule Poirot DVD 23

Máme pátek 30.října 2009 a je tu další titul z kolekce Hercule Poirot od vydavatelství Amercom, s pořadovým číslem 22 a za 69,- Kč obsahuje dvě epizody.

Zrcadlo mrtvého muže

Hercule Poirot se na dražbě uměleckých předmětů snaží koupit zrcadlo, to však nakonec získá bohatý sběratel Gervase Chevenix. Vzápětí ovšem požádá slavného detektiva, aby v jeho sídle prošetřil pravděpodobný finanční podvod, a jako odměnu nabízí právě ono zrcadlo. Ke společné večeři se však už Chevenix nedostaví a krátce nato je ve své pracovně nalezen s prostřelenou hlavou…

 

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan

Na radu svého lékaře si Hercule Poirot v doprovodu kapitána Hastingse odjíždí odpočinout k moři. Ve stejném hotelu se ubytuje i divadelní producent Opalsen, který detektiva pozve na premiéru nové hry „Perly sviním", v níž jeho žena nosí perlový náhrdelník nesmírné ceny. Během slavnostního večírku však perly záhadně zmizí a Poirot se navzdory doporučení lékaře pouští do pátrání.

 

 

 

V obou epizodách je použit dabing TV Prima s Jaromírem Medunou v hlavní roli. Druhou epizodou provází Poirota neustálé „obtěžování" lidí, kteří soutěží s jistými novinami – vyšla v nich fotografie, podle které musí najít onoho člověka a pak vyhrají. Naneštěstí tvář v novinách je podobná Poirotovi…

Žánr: krimi/detektivní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1993 / 1993

Délka: 101 minut

Námět: Agatha Christie

Původní název: Dead Man’s Mirror / Jewel Robbery At the Grand Metropolitan

Režie: Brian Farnham / Ken Grieve

Produkce: Brian Eastman

Hudba: Christopher Gunning

Kamera: Norman Langley B.S.C. / Chris O‘Dell

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Hugh Fraser (kapitán Hastings), Philip Jackson (šéfinspektor Japp)

Zrcadlo mrtvého muže: Iain Cuthbertson (Gervase Chevenix), Emma Fielding (Ruth Chevenix), Fiona Walker (sl. Lingardová), Zena Walker (Vanda Chevenix), Richard Lintern (John Lake), Jeremy Northam (Hugo Trent), Tushka Bergen (Susan Cardwell) a další.

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan: Pauline Morgan (slečna Lemonová), Trevor Cooper (Ed Opalsen), Sorcha Cusack (Margaret Opalsen), Karl Johnson (Saunders), Elizabeth Rider (Grace), Simon Shepherd (Andrew Hall), Hermione Norris (Celestine), Tim Stern (Bell Boy), Andrew Carr (Hubert Devine), Graham Rowe (Manager), James McCusker (novinář), Arthur Cox (dr. Hawker) a další.

 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, polsky (lektor)

Titulky: české, polské

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3