Intersonic – Napoleon a jeho lásky 1

Další nedokumentovou várku, navazující na jednu již vydanou sérii v obálkách InterSonicu, vytvoří dalších 5 DVD s postarším televizním cyklem. První disk vychází v úterý 30. listopadu 2010 pod názvem Napoleon a jeho lásky – 1. DVD za 69,- Kč. Ženy v životě geniálního vojevůdce.

Napoleonův život byl poznamenán nejen bitvami a politikou, ale i pestrým milostným životem, který provázely mnohé aféry. Krátké a bouřlivé, ale i intenzivní a dlouhotrvající.

Původně avizovaná podoba obálky

Nyní můžeme nahlédnout do zákulisí Napoleonova milostného života a vtahů. Mezi jeho milenky patřily herečky, operní pěvkyně, či polská šlechtična…

 

Dvěma ženám se dostalo nejvyššího historického významu – Josephine a Maria Luisa se staly Napoleonovými zákonitými manželkami.

 

 

Obal uvádí přítomnost pouze jedné epizody Rose, což je podivné. Podle dostupných zdrojů je celkem epizod 9 a každá má cca 60 minut – jak tedy budou na discích uspořádány, to nemáme nejmenší tušení. Nejspíš bude na DVD i epizoda číslo 2 Josephine (vysílaná poprvé 12. března 1974)

 

Jak se dalo předpokládat, na disku jsou skutečně dvě epizody. Obraz vypadá silně televizně, stejně jako kulisy interiérů.  

Další z titulů, o kterých toho dopředu nelze tvrdit příliš, na imdb.com 26 hlasů a skóre 82 procent, domácí luhy a háje maximálně evidují existenci, jinak nic.

Zadní strana obálky 

Žánr: Biografický / Drama / Historický / Válečný

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1974

Délka: 104 minut (51:02 + 51:36)

Původní název: Napoleon & Love

Světová premiéra: 5. března 1974 – Velká Británie

Režie: Reginald Collin

Scénář: Philip Mackie

Produkce: Reginald Collin, Lloyd Shirley

Hudba: Robert Sharples

Kostýmy: Martin Baugh, Diane Thurley

Společnost: Thames Television

Hrají: Ian Holm (Napoleon), Billie Whitelaw (Josephine-Rose), Wendy Allnutt (Madame Tallienová), Maxine Audley (Madame Permonová), Peter Bowles (kapitán Murat), Edward de Souza (Joseph Bonaparte), Karen Dotrice (Desiree), Ronald Goodale (Hatter), Lorna Heilbron (Julie), Jason James (Tailor), T. P. McKenna (Barras), Christopher Neame (kapitán Junot), Brian Ralph (Barrasův sluha), Ian Trigger (Raguideau), Tony Anholt (kapitán Charles), David Calder (Marmont), Robert East (Muiron), Jonathan Elsom (Arnault), Janet Key (Louise Compoint), Jay Neill (Hamelin), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

 

Zvukové stopy 

 

Obraz: barevný 4:3

Bonus: upoutávky na další tituly na začátku DVD