Vince Vaughn

Vince Vaughn se nedávno objevil s Owenem Wilsonem v komediálním hitu Nesvatbovi, který jen v USA vydělal přes 208 milionů dolarů a stal se teprve šestým nepřístupným filmem v dějinách kinematografie, kterému se podařilo v Americe vydělat přes 200 milionů dolarů.

Rozchod! je prvním celovečerním filmem, který Vaughn natáčel pod hlavičkou své loni založené produkční společnosti Wild West Picture Show Productions. V této produkci nedávno dokončil také natáčení celovečerního dokumentu Vince Vaughn’s Wild West Comedy Show: 30 Days & 30 Nights—Hollywood to the Heartland Tour, pojednávajícího o 30denním americkém turné Vaughna se čtyřmi dalšími komiky.

V létě 2004 si Vaughn zahrál s Benem Stillerem v úspěšné komedii Vybíjená: Běž do toho na plný koule, která vydělala přes 114 milionů dolarů. Zahrál si také padoucha Reeceho Felmana ve filmu Starsky & Hutch, při jehož natáčení se znovu sešel s režisérem Toddem Phillipsem, s nímž v roce 2003 spolupracoval na filmu Mládí v trapu. Tato komedie z roku 2003, v níž si zahrál s Lukem Wilsonem a Willem Ferrellem, se stala novodobou komediální klasikou.

V nedávné době se objevil také ve filmu F. Garyho Graye Buď v klidu s Johnem Travoltou a Umou Thurman, akčním thrilleru Douga Limana Mr. & Mrs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie a nezávislém snímku Thumbsucker s Keanu Reevesem a Vincentem D’Onofrio.

Pozornost diváků i filmové kritiky se mu poprvé podařilo přilákat svým hereckým výkonem v nezávislém hitu Douga Limana Swingers z roku 1996. Se scénáristou a hereckým kolegou z tohoto filmu Jonem Favreauem se o pět let později sešel při natáčení krimikomedie Ranaři, u níž také zastal roli producenta.

Do jeho filmografie dále patří snímky Malý svědek, Cela, Psycho, Super kšeft, Není úniku, Poprava, Vášeň a zrada, Kobylky a Ztracený svět: Jurský park.

Příbuzné články:
Jennifer Aniston a Vince Vaughn