Avatar

Určitě vás taky neminul slogan o největší filmové události tohoto roku. James Cameron se po dlouhých letech vrátil na plátna v pompézním stylu. Ani naše opičí hory neunikly a majitel zdejšího kina si opět zapůjčil zařízení pro digitální 3D projekci, takže jsme vyrazili za hranice fantazie ve filmu Avatar.

Zobrazit článek

Pamětnice

Já vím, ono se říká, že člověk je tak starý, jak se cítí. Před „nedávnem" se za mnou stavoval spolužák z gymnázia, poprvé od doby, co jsme se přestěhovali. Ke konci zavzpomínal a říká: „Hele, naposled u tebe doma jsem byl, než jste se stěhovali. To už je 10 let… Při tomhle tempu ještě tak dvakrát, třikrát, a máme utrum…" O pár týdnů později mi v práci vyprávěl o generaci(e) mladší kolega, jak jeho otec úmrtí dalšího spolužáka komentoval slovy „Hmmm, už se kácí v našem lese."

Zobrazit článek

This Is It

Nechal jsem se přemluvit a šel dělat garde do kina. I u nás se totiž na programu objevil film, kterému bohužel největší reklamu udělala smrt objektu hlavního zájmu – This Is It.

Zobrazit článek

Kněžna Libuše (Královna pohanů) v kinech

Maminko, za co? Recenze hovořily jednoznačně, proto jsem se rozhodl po delším čase opustit vyhřátou židli a vyrazit do kina. Takovou příležitost si přece nemohu nechat ujít. Jen jsem to měl s „mírnými" komplikacemi. Premiérové promítání se mělo konat 15. října 2009 od 16:30, jenže pro jednoho diváka (mě) v našem dvacetitisícovém městě odmítli promítat. Tak jsem chytil příležitost za pačesy další den, kdy se k nám vypravila delegace tvůrců. A podařilo se mi shlédnout filmovou neuvěřitelnost s českým distribučním názvem Kněžna Libuše.

Zobrazit článek

Veřejná projekce filmu HOME

5. června máme všichni rande s naší planetou. Pod tímto heslem se v pátek 5.6.2009  v parku  na pražské Kampě uskuteční v rámci celosvětové premiéry veřejná projekce filmu HOME.  Samotná projekce filmu začne ve 20.30 hod a hosty představí a projekcí provede herec Ondřej Vetchý. Před začátkem projekce budou na místě doprovodné akce partnerů tohoto filmového projektu. Film a jeho cíl přijdou podpořit i významné osobnosti politického a společenského života, např. pan Martin Bursík a pan Jan Dusík. VSTUP PRO VEŘEJNOST JE ZDARMA.

Zobrazit článek

Greenpeace podpořilo filmový projekt HOME

SPI international v České republice uvede ve světové premiéře dne 5. června  unikátní filmový projekt Home. Filmový dokument otevírá nový pohled na globální environmentální problémy, které se nevyhýbají ani České republice. Organizace Greenpeace tento projekt podpořila v rámci své klimatické kampaně.

Zobrazit článek

Hnutí DUHA partnerem projektu HOME

SPI international v České republice uvede ve světové premiéře dne 5. června  unikátní filmový projekt Home. Filmový dokument otevírá nový pohled na globální environmentální problémy, které se nevyhýbají ani České republice. Hnutí DUHA přivítalo možnost toto netradiční kinematografické dílo prezentovat na několika letních festivalech.

Zobrazit článek

Záštity a partnerství filmu HOME

Již za 9 dní vstoupí do českých kin unikátní snímek Yanna Arthuse-Bertranda, HOME. HOME však není jen mimořádným dokumentem, je také příležitostí pro řadu firem a organizací, aby se připojily s tomuto projektu a projevily tak svůj zájem a ochotu bojovat společně s HOME za záchranu naší planety.

Zobrazit článek