Martin Freeman

Filmoví fanoušci znají Martina Freemana především jako hlavního hrdinu Arthura Denta v Disneyho filmu Stopařův průvodce po Galaxii, na televizní obrazovce se proslavil jako Tim v úspěšném seriálu BBC The Office.
  
 

Mezi jeho další seriály patří Karel II. – Moc a vášeň a The Robinsons z produkce BBC a Hardware z produkce ITV.

Martin Freeman se narodil 8. září 1971 v Aldershot, v hrabství Hampshire, (Velká Británie), jakožto sourozenec tří starších bratrů a sestry. Během studia na umělecké škole věnoval amatérskému divadlu a nahrál voiceovery pro seriál z produkce Channel 4 Passenger. Po odchodu ze školy získal několik hereckých příležitostí v britském Národním divadle.

Nedávno se s velkým úspěchem vrátil na pódium londýnského divadla Soho Theatre ve vyprodané sérii představení Tobyho Whitehousea Blue Eyes & Heels. Na stříbrném plátně se objevil ve filmech Ali G Indahouse (2002), Láska nebeská (2003), Soumrak mrtvých (2004) . Nedávno byl také uveden do kin film Confetti, kde ztvárnil postavu Matta Norrise.

Mezi jeho nadcházející filmy patří Dveře dokořán Anthonyho Minghelly s Judem Lawem a Juliette Binoche, The Good Night Jakea Paltrowa s Gwyneth Paltrow, Penelope Cruz a Simonem Peggem a nezávislý britský snímek The All Together.