Zemřel Waldemar Matuška

Včera v podvečer přinesly sdělovací prostředky velmi smutnou zprávu. Ve svém domě na Floridě zemřel na akutní zápal plic a selhání srdce  jeden z nejvýraznějších českých zpěváků a herců Waldemar Matuška.

Zobrazit článek

Zámek v oblacích

Asi se něco začíná měnit k lepšímu, neboť dnes 7. prosince 2008  se ve vysílání České televize na programu ČT2 objevuje ve 14:50 zástupce žánru japonského anime. Pokud jste jeho příznivci, potom si nenechejte Zámek v oblacích (Hauru no ugoku širo) ujít. Doufejme, že to není jen výjimka.

Zobrazit článek

Královna Margot

 

Na měsíc řijen 2008 je hlášeno vydání umělecky zajímavého filmu ve formě příbalu, kterým je koprodukční film Královna Margot (má vyjít 11.10. jako příloha Blesku), stejný záměr má však společnost Intersonic ve své edici DVD HIT+, alespoň podle inzerce na zadní straně současné novinky 3:10 Vlak do Yumy . Ale aby toho nebylo málo, tento zajímavý snímek mají nedočkavci možnost spatřit již toto úterý 30. září 2008 na 1. programu České televize, sice trochu v pozdní hodinu, 23:00, ale při existenci rekordérů nic neřešitelného. 

 

Zobrazit článek

TV tip – Vlčie diery

V pátek 29.8.2008 v 16:10 na 2. programu slovenské televize budeme mít možnost spatřit u nás již poměrně dlouho nevysílaný film z roku 1948 Vlčie diery. Autentický pohled na Slovenské národní povstání.

Zobrazit článek

Nova uvede nový sitcom Comeback

V článku o chystaném seriálu ČT Černá sanitka byl zmíněn nový pokus o sitcom televize Novy, který se má jmenovat Comeback. Proč vlastně píši pokus? Dosavadní pořady z novácké produkce označované jako sitcom s tímto žánrem neměly bohužel moc společného.

Zobrazit článek

Černá sanitka a jiné děsivé příběhy

Na obrazovkách České televize se od 4. září 2008 začne objevovat nový seriál Černá sanitka. Se starším českým seriálem Sanitka nebude mít ale vůbec nic společného. Tématicky tento seriál čerpá z lidové slovesnosti – z různých hrůzostrašných a děsuplných příběhů, které kolovaly nebo ještě i kolují mezi lidmi.

Zobrazit článek

Skalní v ofsajde

K nedělnímu odpoledni již tradičně patří filmy pro pamětníky. Výlety do domácí filmové historie jsou občas vystřídány exkurzem k sousedům. Komedií na téma fotbalového sportu vznikla v uplynulých letech v československé tvorbě celá řada a Skalní v ofsajde je jednou z nich. Dnes 10. srpna 2008 v 15.05 ji uvede ČT1.

Zobrazit článek

Když Otar odešel

Příznivci Filmového klubu se mohou 16.4.2008 v 20:30 na ČT 2 těšit na francouzsko-belgický film Když Otar odešel, oceněný na MFF v Cannes v roce 2003. Jak říká slogan k filmu „I jedna nevinná lež může proměnit váš život“. Film bude klasicky uváděn v původním znění, tentokrát v gruzínském, francouzském a ruském znění, film bude doplněn o české titulky..

Zobrazit článek