Filmexport Home Video – Tutanchamon 1

Filmexport Home Video po mytologických bytostech sáhne v pondělí 14. března 2011 po postavě reálné, byť také opředené řadou pověstí, vychází Tutanchamon 1 v digipackovém balení za 99,- Kč.

Král Tutanchamon je jednou z největších světových ikon. Co ale skutečně o něm víme?

Tento král – chlapec zemřel ve věku 19ti let a zanechal za sebou legendární poklad i záhadu. Poslední vědecké poznatky a vyšetřovací postupy nám pomohou vyřešit tento 3000 let starý případ. Odhalíme jednou pro vždy identitu matky a otce Krále Tuta, i místo, kde jsou uloženy jejich mumie. Měl sourozence? Jaké bylo jeho dětství? Dr. Zahi Hawas a jeho vědecký tým použijí ty nejvyspělejší technologie, aby tato tajemství odhalili. Vůbec poprvé použijí testy DNA.

A ještě úryvky ze zahraničních zdrojů:

Světově proslulý egyptolog Zahi Hawass provádí soudní vyšetřování ostatků krále Tutanchamona ve snaze odhalit totožnost jeho rodičů i prarodičů. Proto z mumie odebírá vzorky DNA, aby bylo možno sestavit faraonům rodokmen. Na základě historických záznamů a předchozích vykopávek určuje, že pravděpodobným otcem mohl být jeden ze tří egyptských faraonů: úspěšný a populární druhý král 18. dynastie Amenhotep III, radikální a kontroverzní Achnaton, který se pokusil v Egyptě prosadit jednobožství, nebo málo známý-Smenkhkare, který kraloval těsně před Tutanchamonem. Aby bylo možno efektivně vyřešit tuto záhadu, tým musí provést testy DNA i z mumií těchto tří kandidátů.

Pokud se podaří úspěšně odhalit genetické sekvence otce Tutanchamona, Hawass bude schopen sledovat stopu, která ho nakonec zavede i k matce Tutanchamona a jeho prarodičům.

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 2010

Původní název: King Tut Unwrapped

Světová premiéra: 21. února 2010

Délka: ? minut

Režie: Brando Quilici

Produkce: Abbie Harper

Hudba: Alex Stoloff

Střih: Mike Denny

Společnost: Brando Quilici Produzioni / Discovery Channel

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 16:9

Bonus: žádný