Nový čas vás baví – Spalujúca romanca

Nový čas už podobně jako deníky u nás pokrývá svými příbalovými DVD celý týden od pondělí až do neděle. Na pátek 25. dubna 2008 vydavatel nachystal film Spaľujúca romanca. Cena 49,– Sk. U nás film vyšel také pod názvem Nová Francie. (Film vyjde v ČR v edici Atypfilm 15. května 2008).

Na pozadí rozsáhlé historické fresky se odehrává výpravný příběh o veliké lásce, kterou ohrožuje osud a lidské úmysly… Bouřlivá léta 1758–61 přinášejí kolaps Nové Francie a nástup nadvlády britského režimu. Tragický milostný příběh o mladé venkovské dívce z dolního toku řeky Saint Laurent a temperamentním dobrodruhovi je natočen podle skutečné události z „Období vášní“. Jejich vztah řízený osudem neúprosně postupuje v zrcadle jiného, již napsaného, příběhu – jak se Francie vzdala Kanady.

Originální název: Nouvelle-France
Země původu: Francie, Kanada, USA
Rok vzniku: 2004
Žánr: Drama, Romantický

Režie: Jean Beaudin
Scénář: Pierre Billon
Hrají: Noémie Godin-Vigneau, David La Haye, Juliette Gosselin, Sébastien Huberdeau, Gérard Depardieu, Bianca Gervais, Pierre Lebeau, Irène Jacob, Vincent Perez, Isabel Richer, Johanne-Marie Tremblay, Tim Roth, Jason Isaacs, Colm Meaney, Billy Merasty

Produkce: Antony Blakey
Hudba: Patrick Doyle
Kamera: Louis de Ernsted
Střih: Jean-François Bergeron, Yves Langlois
Obsazení: Murielle Laferrière