Codi – 1944-1945 – II. světová válka – část III

Vydavatelství Codi ve čtvrtek 17. března 2010 pokračuje za 59,- Kč v ediční řadě, věnované druhé světové válce, a vychází závěrečné DVD minisérie s názvem 1944-1945 – II. světová válka – část III

Americká dokumentární minisérie z přelomu 50. a 60. let je jednou z prvních, která podrobně mapuje Druhou světovou válku s využitím unikátních válečných záběrů a státnických projevů.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Válečná iniciativa je po celém světě v rukou Spojenců a Rudé armády. Spojenci vstupují do Říma a vše je připraveno pro poslední krok velké protiněmecké ofenzívy – invaze do Francie. Díky průmyslu Spojených států amerických vznikla největší invazní armáda historie a po vylodění v Normandii nebyla síla, která by Spojence dokázala vytlačit. Stejně, jak bleskové bylo dobytí Evropy Německem v roce 1940 byli nyní, o čtyři roky později, rychlí Spojenci při jejím osvobozování. Necelých sto dní po invazi na pláže Normandie stanuli američtí vojáci na půdě Třetí říše. Americký pohled na Druhou světovou válku zahrnuje větší důraz na válku v Pacifiku a jihovýchodní Asii a ukazuje, jak zásadní pro úspěch byla průmyslová výroba a otázka zásobování vojenských jednotek rozmístěných po celém světě a komunikace s nimi.  

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 50 minut (49:59)  

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý PAL DVD5 4:3

Bonus: Z nabídky Codi