DVD HIT – Historie fotbalu 1

 

DVD Historie fotbalu vyšlo asi před rokem v klasickém DVD edici magazínu (čili v době, kdy neměla přídomek speciál a tituly stály 99,– Kč). Nyní vychází pro změnu v edici DVD HIT a to jen za 49,- Kč. Vyšlo dnes ve středu 21. května 2008

 

FOTBAL – nejsledovanější a nejoblíbenější hra na světě, nejlepší sport na Zemi..
Nechte se vtáhnout do zákulisí nejsledovanějšího sportu na světě. Dostanete se do prostředí nejhezčích gólů v historii, nejkrásnějších zápasů. Poznáte jednotlivé stupně síly v této hře od jejich dávných počátků až po současnost. Exkluzivní rozhovory nafilmované v 50-ti zemích světa, edice, které představují zákulisí, dobré i špatné stránky hráčů i fotbalu samotného. Každý aspekt této série je zastřešen jednotlivými pasážemi, rozhovory s idoly fotbalu – minulými i současnými. Dozvíte se, kde je kouzlo tohoto sportu, které ho vyneslo na první místo v oblibě.

DVD 1 – Začátky Fotbalové kultury:
1. Geniové – Ghana
2. Prvopočátky – U.S.A.
3. Reforma – Irán
4. Lidová hra – Španělsko
5. Převrat
6. Politická vyjádření

Originální název: History of Football

Od starověkých her a rituálů, jež před tisíci lety předcházely fotbalu, až na hrací pole viktoriánské Anglie, tato část poukazuje na odstranění krvavých a velmi často i smrtelných zvyklostí ze hry, která se stala celosvětovou posedlostí. Přes Mexiko, Čínu, Japosnko, až do starověkého Říma a Anglie se podíváte, jak se vyvíjela pravidla tohoto sportu, a v jaké podobě se přenesla do našeho moderního světa.

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1: anglicky, 2.0: česky, maďarsky
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Titulky: –
Typ disku: DVD 9
Délka: 105 minut