Mediaway – O Jeníčkovi a Mařence + O třech prasátkách

V nově pojmenované ediční řadě Kolekce nejkrásnějších pohádek z vydavatelství  MediaWay se právě objevují přeuspořádané pohádky z předchozí kolekce Kouzelný svět pohádek. Dne 29. května 2009 tak na DVD vyšly již dříve vydané pohádky bratří Grimmů O Jeníčkovi a Mařence a O třech prasátkách. Cena 39,– Kč.

  

O Jeníčkovi a Mařence:

Zlá macecha přemluví otce Jeníčka a Mařenky, aby je odvedl do hlubokého lesa a tam se jich zbavil. V lese najde děti ježibaba a odvede je do své chaloupky, která je celá z perníku. Ježibaba má v úmyslu Jeníčka vykrmit a sníst, proto mu musí Mařenka vařit. Jeníček s Mařenkou však drží pospolu a podaří se jim nad ježibabou zvítězit.

 

O třech prasátkách:

Tři prasátka, bratři, slaví narozeniny. Jejich babička je vybídne, aby si každé z nich pořídilo svůj vlastní příbytek. Nejstarší prasátko si postaví dům ze slámy, prostřední z kapradin a to nejmladší z cihel. Jednoho dne se vlk rozhodne prasátka sníst. Snadno zničí dům nejstaršího i prostředního prasátka, pevný dům nejmladšího však vlkovi odolává. Starší bratři proto utečou do domu nejmladšího prasátka a společnými silami nad vlkem zvítězí.

 

Údaje o DVD:

 

Délka: 43 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 polsky, česky
Titulky: žádné
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3
Bonus: žádný