Bontonfilm – Varieté

V seznamech plánovaných titulů jsme měli páteční DVD Bontonfilmu původně evidováno v edici Cinema Club. Jenže ta na stránkách vydavatelství silně prořídla, a tak to podle předchozích zkušeností vypadá, že v pátek 22. dubna 2011 se nejspíš Varieté objeví mimo ediční řady premiérově na pultech trafik za cenu 199,- Kč.

Co mě ovšem nenechalo chladným, je dostupná obálka. Slogan „Potřebuješ legendu … aby jsi stvořil hvězdu“ mě opravdu zvedl ze židle. I Word mi tuhle pitominu dokáže automaticky opravit! Jenže jak googlím, koukám, že to snad většina národa už považuje za normální? Na českém webu uvedená verze „Jen díky legendě … se může zrodit hvězda“ přece jen vypadá lépe. No nic, zpátky k filmu.

Ali, dívka z malého města v Iowě s velkým hlasem, potřebovala najít místo, kde bude schopna své sny naplnit, místo aby sledovala, jak se vytrácejí do ztracena. V touze po hvězdné kariéře opouští svůj domov v zapadlém městečku a míří do víru velkoměsta. Objevuje svět varieté. Poté, co se rozhodne vydat vstříc nejisté budoucnosti ve velkoměstě zábavního průmyslu, v Los Angeles, narazí Ali na The Burlesque Lounge, působivý podnik, který má dny své slávy za sebou a potýká se se špatnou návštěvností, ale je domovem netradiční hudební revue.

Přesvědčí okouzlující a přímou majitelku podniku, jeho hlavní hvězdu a také hledačku nových talentů Tess, aby ji přijala na místo barmanky. Ali během práce s rozzářenýma očima hltá veškerá vystoupení a snaží se vstřebat jejich pozoruhodnou atmosféru, odvážné kostýmy a originální choreografii. Ví přitom, že je jí souzeno stoupnout si na jeviště sama.

Předtím je ale nucena vypořádat se se spletitou sítí lidských vztahů, která v podniku panuje. Naváže přátelství s jednou z tanečnic, znepřátelí si jinou, a získá si přízeň Jacka, pohledného barmana a hudebníka, který Ali nabídne možnost být jeho spolubydlící, než se jí podaří postavit na vlastní nohy. Posléze se za pomoci rázného, ale vnímavého choreografa a transsexuálního moderátora konečně od baru dostane až na pódium.

Její výjimečný hlas a umění vrací The Burlesque Lounge zpět na výsluní do jeho bývalé slávy a dává Tess naději, že nebude muset vyhovět žádostem svého bývalého manžela, aby podnik prodala charismatickému podnikateli se zajímavou nabídkou. Jak Aliina hvězda stoupá, začíná být jasné, že Burlesque Lounge je opět místem, kde se mohou plnit sny. Bude to ale stačit k tomu, aby zdejší divoká a sexy představení přece jen navždy neskončila?

Na imdb.com 60 procent, na csfd.cz skoro 70: Naivňoučký a hloupoučký film o husičce z vesnice, která zachrání varieté, protože si oprávněně myslí, že je hvězda. Sex-appealeová romantická limonáda dost dobrých zpěvaček.

Zadní strana

Žánr: Drama / Muzikál / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2010

Délka: 116 minut

Původní název: Burlesque

Světová premiéra: 24. listopadu 2010 – USA, Kanada

Premiéra v ČR: 3. února 2011

Režie: Steve Antin

Scénář: Steve Antin

Produkce: Bojan Bazelli, Dana Belcastro, Stacy Cramer, Donald De Line, Glenn S. Gainor, Dave Goldberg, Risa Shapiro

Hudba: Christophe Beck

Kamera: Bojan Bazelli

Střih: Virginia Katz

Kostýmy: Michael Kaplan

Společnost: De Line Pictures

Natáčeno: Sony Pictures Studios – 10202 W. Washington Blvd., Culver City, Kalifornie, USA

Hrají: Cher (Tess), Christina Aguilera (Ali Roseová), Eric Dane (Marcus Gerber), Cam Gigandet (Jack), Julianne Hough (Georgia), Alan Cumming (Alexis), Peter Gallagher (Vince Scali), Kristen Bell (Nikki), Stanley Tucci (Sean), Dianna Agron (Natalie), Glynn Turman (Harold Saint), David Walton (Mark’The DJ‘), Terrence Jenkins (Dave), Chelsea Traille (Coco), Tanee McCall (Scarlett), Tyne Stecklein (Jesse), Paula Van Oppen (Anna), Isabella Hofmann (Loretta), James Brolin (pan Anderson), Stephen Lee (Dwight), Denise Faye (kazatelka), Baldeep Singh (manažer hotelu Ali), Michael Landes (Greg), Wendy Benson-Landes (Marla), Tisha French (sekretářka), Katerina Mikailenko (Brittany), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus:

  • 6 kompletních pěveckých výstupů s Christinou Aguilera, Kristen Bell a tanečníky!
  • Alternativní úvod
  • Nepovedené záběry
  • Komentář režiséra