Bontonfilm – Muži v říji

Bontonfilm pokračuje místo Cinema Clubu v sérii českých (ne zrovna dvakrát diváky nadšeně přijatých) titulů, v pátek 6. května 2011 k nim za 99,- Kč přibude film Muži v říji.

Mouřínov je malá moravská díra. I silnice tam končí. A protože Mouřínováci chtějí být „průjezdní", musí vymyslet plán, jak sehnat větší, než malé množství asfaltu na její pokračování. Klíčem k úspěchu má být Franta, introvert, mudrlant a zmatkař. Ale především mistr republiky ve vábení jelenů. A tak nápad uspořádat v Mouřínově Mistrovství Evropy ve vábení jelenů za účasti premiéra je jedinou možnou cestou k vysněné silnici. Starosta se chystá na svou diplomatickou misi a Franta se zamiluje, ale nic není jednoduché a vidina nové silnice je nejistá. Obzvlášť, když Franta odmítá soutěžit, někdo poškodí pozadí tribuny a Czáková nebere telefon…

Režisér Robert Sedláček k filmu říká: „Veselá komedie o velkých věcech na malém místě, o velké politice, velkých citech a velkém umění. S prvotřídními herci i v epizodních rolích. Každý vábí každého na svoje cíle, na své ego, pro svoje potěšení; to vše uprostřed velkolepého Mistrovství Evropy ve vábení jelenů…"

Když se v roce 2006 objevil hraný debut uznávaného dokumentaristy Roberta Sedláčka Pravidla lži, hovořilo se o něm jako o filmové události roku. Film byl oceněn Českým lvem za scénář a filmoví kritici ho označili za nejlepší film roku. S uznáním se setkal i v zahraničí. Podle vlastního scénáře nyní Robert Sedláček natočil v Centru dramatické tvorby Televizního studia Brno České televize komedii Muži v říji.

Necelých 60 procent: Pár vtipných scén se střídá s nudou, spousta známých herců, epizodní komunální satira.

Zadní strana dosavadního vydání 

Žánr: Komedie

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2008

Délka: 115 minut

Kinopremiéra v ČR: 20. srpna 2009

Režie: Robert Sedláček

Pomocná režie: Vikotr Walter, Matouš Outrata

Námět: Martin Trnavský, Robert Sedláček

Scénář: Robert Sedláček

Dramaturg: Pavel Aujezdský, Miloš Fedaš, David Ziegelbauer

Produkce: Darina Levová

Hudba: Tomáš Kympl

Kamera: Petr Koblovský

Střih: Matouš Outrata

Zvuk: Martin Večeřa, Štěpán Mamula

Architekt: Iva Farkačová

Výtvarník: Václav Navětil

Společnost: Česká televize, Televizní studio Brno

Hrají: Pavel Zedníček (starosta), Igor Bareš (premiér), Jiří Lábus (ministr zemědělství), Jaromír Hanzlík (Jarda Hanák), Marta Vančurová (Pavla Hanáková), Jaromír Dulava (Čestmír Weiss), Martin Huba (mistr), Igor Chmela (šéf ochranky), David Novotný (zástupce šéfa ochranky), Eva Vrbková (Eva Weissová), Jaroslav Plesl (Franta Plesl), Petr Váša (Daniel), Ilona Csáková, Jiří Vyorálek, Radim Novák, Jan J. Vágner (tiskový mluvčí premiéra), Martin Trnavský (René), Zdeněk Knedla (Železný Zekon), Hoang Thi Bich Lien (moderátorka Lien), Markéta Stehlíková (Marta), Tomáš Sýkora (pan Nikdo), René Barteček (člen skupiny Satyr), Václav Neužil (člen skupiny Satyr), Petr Sikora (člen skupiny Satyr), Nguyen Quang Thai (Hočimin), Václav Neužil, a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící, anglicky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: Fotogalerie