MF Dnes – Jak vytvořit lidskou bytost 4 – Elixír mládí

Na pulty v pátek 27. února 2009 přichází s logem MF Dnes závěr televizního dokumentu BBC, za 49,- Kč je ke koupi disk Jak vytvořit lidskou bytost 4 – Elixír mládí

Fascinující pohled do našeho vnitřního světa. Osmý den stvoření začal!

Zázračný lék, který dokáže prodloužit náš život, byl dlouho považován za nesmysl.  

Tajemství DNA, genetické informace života, je nyní odhaleno a možnosti genetického inženýrství mohou proměnit člověka a ovlivnit lidstvo navždy. Nový, fascinující seriál nabízí nahlédnutí do budoucnosti, kde bude možné setkat se na ulici s mladší variantou nás samých, vyměnit každý nemocný orgán za nový a vychovat naše potomky v umělých dělohách. V budoucnosti budeme schopni vytvořit lidskou bytost mimo tělo, udělat svou vlastní kopii, a dokonce pozměnit svůj osud přetvořením ženy v muže. Elemety, které z nás dělají individualitu, mohou být rozloženy až na kombinace genů, které jsme dostali v okamžiku početí. Ale jak moc určují náš život? Budeme schopni číst osud ještě před narozením, předpovědět svou smrt a opravit celý příběh, který je v genech zapsán? V průběhu padesáti let bude každý tělesný orgán kromě mozku nahraditelný. V budoucnu nepůjde pouze o život ve zdraví – hledání věčného života se opět bere vážně. Vědci věří, že budeme schopni prodloužit lidský život na 150 let. Jde o první krok k nesmrtelnosti? 

A ČT, která seriál vysílala, uvádí:

Elixír mládí – zázračný lék, který dokáže zastavit čas, byl vždy považován za cosi nedosažitelného. V minulosti se našlo mnoho šarlatánů, kteří tvrdili, že jej vytvořili, nikomu se to ale nepodařilo. Prozatím. Na počátku 21. století začínáme odhalovat tajemství, jak lidem prodloužit život. Pátrání po elixíru mládí začíná v nitru buňky. Působení škodlivých látek v jejím obsahu vede k většině změn, které nazýváme stárnutí. Kdyby se nám podařilo škodlivý vliv těchto látek omezit, mohli bychom zdánlivě nevyhnutelný úpadek provázející stárnutí zpomalit. Vědci nedávno prokázali, že u živočichů je možné prodloužit život na dvojnásobek. Odborníci na stárnutí dnes věří, že i věk člověka lze zdvojnásobit. Jednou se možná budeme dožívat více než 150 let. 

Cena DVD 49 Kč je platná jen po předložení slevového kuponu, který získáte zakoupením deníku MF Dnes. DVD je v prodeji jeden týden od jeho vydání. Zákazníci, kteří nemají zájem o noviny, si mohou DVD zakoupit samostatně za plnou cenu 149 Kč pouze na servisních centrech vydavatelství MAFRA, a. s. 

Žánr: Dokumentární

Země původu: Velká Británie 

Rok vzniku: 2001

Původní název: How To Build A Human –  Forever Younf 

Světová premiéra: 3. února 2002 – Velká Británie

Režie: Andrew Cohen 

Produkce: Jill Fullerton-Smith, Mike Moseley 

Střih: Darren Jonusas  

Údaje o DVD:

Délka: 50 minut (48:51)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9  

Bonus: žádný