Filmag horor 11 – Mrtví a pohřbení

Ediční řada Horor vydavatelství Filmag bude ve středu 28. května 2008 rozhojněna dalším titulem Mrtví a pohřbení za 39,– Kč, což je znatelně méně, než když byl film k dostání minule. Proto tedy jen pro zopakování:

Filmový horor, odehrávající se v malém městečku na západním pobřeží Spojených států

Šerif Gillis dohlíží na právo a pořádek v jednom maličkém přístavním městečku poblíž Rhode Islandu. Jeho mysl už nějaký ten pátek tíží série nevysvětlitelných vražd. Mezi oběťmi jsou výhradně turisté, kteří do městečka zavítali náhodou. Gillisovi chybí jakékoliv stopy, ale když jednoho dne omylem porazí chodce, s údivem sleduje, jak nešťastník sebere přejetou ruku a odkráčí pryč. Vypadá to, že oběti oněch zločinů znovu ožily a potulují se kolem městečka. Záhadu by možná pomohl vyřešit pan Dobbs, majitel místní márnice, u kterého se poslední dobou dveře netrhnou. Gillis ale tuší, že za vším je něco víc.

Mrtví a pohřbení pocházejí z pera legendárního scenáristy Davida O’Bannona, který se navždy zapsal do filmových análů svým scénářem k prvnímu Vetřelci. O dva roky později pak sepsal tenhle malý horor o oživlých mrtvolách, který je prošpikovaný zvraty a brutálními scénami, při kterých dostala fantazie trikového mága Stana Winstona (Věc, Terminátor 2) pořádně zabrat. Vznikl tak horor, který by neměl ujít vaší pozornosti.

Žánr: Horor / Sci-fi
Země původu: USA
Rok vzniku: 1981
Délka: 91 minut
Původní název: Dead & Buried
Světová premiéra: 29. května 1981 – USA
Režie: Gary Sherman
Scénář: Jeff Millar, Dan O’Bannon, Ronald Shusett, Alex Stern
Produkce: Robert Fentress, Michael I. Rachmil, Ronald Shusett, Richard R. St. Johns
Hudba: Joe Renzetti Kamera: Steven B. Poster
Společnost: Barclays Mercantile Industrial Finance
Natáčeno: Mendocino, Kalifornie, USA

Hrají: James Farentino (šerif Dan Gillis), Melody Anderson (Janet Gillisová), Jack Albertson (William G. Dobbs), Dennis Redfield (Ron), Nancy Locke (Linda), Lisa Blount (dívka na pláži), Robert Englund (Harry), Bill Quinn (Ernie), Michael Currie (Herman), Christopher Allport (George LeMoir / Freddie), Joseph G. Medalis (doktor), Macon McCalman (Ben), Lisa Marie (stopařka), Estelle Omens (Betty), Barry Corbin (Phil), Linda Turley (servírka), Ed Bakey (rybář), Glenn Morshower (Jimmy), Robert Boler (pan Haskell), Michael Pataki (Sam), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,78:1)
Bonus: trailer

E-shop Řitka video s.r.o.