Intersonic – Zlodějka 1

Tentokrát se snad InterSonic vyhne předchozí blamáži a v pátek 3. června 2011 vyjde to, co web tvrdí, tedy zfilmovaná televizní verze románu – šokující příběh o zakázané lásce od Sarah Watersové Zlodějka – část první za 69,- Kč. Spalující vášeň, intriky, zrada… A tři epizody na 2 DVD?

Romantické drama s detektivní zápletkou na motivy románu britské autorky Sarah Watersové nás zavede do složitého období viktoriánské společnosti.

Mladý podvodník Richard Rivers přišel o všechen majetek. Svoji situaci hodlá vyřešit podvodem na bohatou šlechtičnu Maud Lillyovou. Chce se vloudit do její přízně a nabídnout jí manželství. Mladou dámu hodlá nejen obrat o peníze, ale také ji nechat zavřít do blázince. Na pomoc si přibere šikovnou zlodějku Sue Trinderovou, která vyrůstala mezi londýnskou spodinou. Dojde však ke zvratu, se kterým Rivers nepočítal. Kapsářka Sue se do Maud zamiluje.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD 

Tentokrát je to v „režii" BBC, čemuž odpovídá na imdb.com 79 procent, na csfd.cz pod názvem Prstoklad dokonce 84: Působivé a prokreslené „historické" drama, které britskou krev nezapře. I když kniha je o fous lepší.

Zadní strana 

Žánr: Krimi / Drama / Romance

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2005

Délka: 181 minut celkem

Původní název: Fingersmith

Světová premiéra: 27. března 2005 / 3. dubna 2005 / 10. dubna 2005 – Velká Británie

Režie: Aisling Walsh

Námět: Sarah Waters

Scénář: Peter Ransley

Produkce: Sally Head, Georgina Lowe, Gareth Neame

Hudba: Richard Blackford

Kamera: Simon Kossoff

Střih: Bryan Oates

Kostýmy: Susannah Buxton

Společnost: Sally Head Productions / British Broadcasting Corporation

Natáčeno: Londýn, Velká Británie / The Royal Masonic School, Bushey, Hertfordshire, Velká Británie

Hrají: Elaine Cassidy (Maud Lillyová), Sally Hawkins (Sue Trinderová), Imelda Staunton (paní Sucksbyová), Rupert Evans (Richard ‚Gentleman‘ Rivers), Polly Hemingway (paní Stilesová), Sarah Badel (paní Frobisherová), Charles Dance (strýc Christopher Lilly), David Troughton (pan Ibbs), Bronson Webb (John Vroom), Demelza Randall (Dainty), Stephen Wight (Charles), Stephanie Middleton (mladá Sue), Tallulah Pitt-Brown (mladá Maud), Richard Durden (pan Hawtrey), Sam Graham (Dr. Christie), William Oliver (Dr. Graves), Laura Dos Santos (Agnes), Nick Lucas (pan Huss), Wendy Morgan (paní Creamová), Tim Preece (Parson), Anna Mottram (vrchní sestra), Anna Jordan (zdravotní sestra), Tina Malone (zdravotní sestra Spillerová), Sophie Stanton (zdravotní sestra Baconová), Michelle Dockery (Betty), Eileen Page (slečna Wilsonová), Sylvester Morand (muž ve vagonu), David Keyes (Tommy Joslin), Leighton Pugh (policista), Ian Midlane (Warder), Henry Andrew Winkler (Parson), a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Délka: 95 minut (1:30:06)

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

 

Zvukové stopy

 

Titulky: žádné

Obraz: barevný 16:9

Bonus: upoutávky na začátku DVD, z naší nabídky