Universal Music – V peřině – Nejlepší písničky z filmu (CD)

Postupně jsme ze zahraničí přejali leccos, k těm neškodnějším věcem patří i vydávání O.S.T. – například v pátek 17. června 2011 přináší Universal Music za 149,- Kč CD s názvem V peřině – Nejlepší písničky z filmu.

Již dlouho jsou DVD Hollywood Classic Entertainment vybavena na začátku trailerem na tento film a přiznám se, že ve mě nebudil zrovna dvakrát důvěru. Barevně rozjuchané cosi, co se možná chtělo podobat úspěšným Rebelům, momentálně sklízí na csfd.cz 38 procent a většinou velmi kritické připomínky… Kdo může postrádat obraz a 3D efekty, má možnost vyzkoušet hudební doprovod filmu:

 

Na písničkovém CD k rodinné hudební komedii V peřině zazní plejáda hvězd domácí popmusic ale i nová píseň Karla Svobody!

Tvůrci prvního hraného 3D filmu v historii české kinematografie, hudební komedie pro celou rodinu V peřině, poprvé zveřejnili překvapivou informaci. Spoluautorem nádherné ukolébavky, kterou zpívá filmová maminka Lucie Bílá svým dětem, je Karel Svoboda! Téměř čtyři roky po jeho smrti se tak do světa rozletí melodie, kterou složil exkluzivně pro tento film.

Pravdivost senzačně znějící zprávy potvrzuje režisér filmu F. A. Brabec: „Karla Svobodu jsme před lety oslovili, aby pro vznikající film složil hudbu. Na základě přečteného scénáře a diskusi o hudbě nás pozval k sobě do Jevan. Jeli jsme tam s Miroslavem Adamcem, autorem námětu a scénáře, který na svůj fotoaparát zaznamenal dnes už unikátní záběry.“ Miroslav Adamec dodává: „Karel nám přehrál jednu už hotovou písničku. Naštěstí mě napadlo to natočit na foťák, a tak jsem tu půvabnou melodii vlastně zachránil.“Melodie se stala základem pro sloky písně, která se nyní jmenuje příznačně jako celý film – V peřině. Refrén a konečné aranžmá je dílem René Rypara, autora hudby většiny z 22 písniček, které ve filmu zaznějí. „Když jsem se dozvěděl, že budu skládat písničku na motiv Karla Svobody, samozřejmě jsem cítil trochu větší zodpovědnost. Docela rychle mi ale v hlavě naskočilo, jak by ta melodie mohla pokračovat. Doufám, že se z toho povedla hezká písnička.“ K písni je hotový už i videoklip, v němž se střídají záběry z filmu natočené v Písku se zimními dotáčkami. Vedle Lucie Bílé zde hrají i její filmové děti – Amelie Pokorná, dcera Lucie Zedníčkové a Víta Pokorného, a Matěj Převrátil.

Píseň V peřině je součástí nejen filmu, ale i CD s písničkami z filmu, které premiérově vychází 30. května. Kromě Lucie Bílé a herců z filmu zde zazpívá i řada významných skupin a zpěváků (kapela Kabát, Dara Rolins, Kryštof Michal, Helena Zeťová). Dále album obsahuje herecké zpívané bonusy.Premiera filmu je stanovena na 16. června 2011.

CD obsahuje skladby:

01. Já svý pády znám – Lucie Bílá, Amelie Pokorná, Matěj Převrátil

02. Když jdou děti do města – Kryštof Michal, Amelie Pokorná, Matěj Převrátil

03. Jsem něčí živý sen – Helena Zeťová

04. Schody – Kabát

05. S ním ať jen sním – Lucie Bílá

06. Skok je víc než krok – Dara Rolins, Amelie Pokorná, Matěj Převrátil

07. Sousedé si mají vypomáhat – Nina Divíšková

08. Já měla tolik jmen – Helena Zeťová, Amelie Pokorná

09. Když roztočím třetí pivo – Josef Vojtek, Oldřich Rypar, René Rypar, Eliška Balzerová

10. V peřině – Lucie Bílá