DVD HIT+ – Historie fotbalu 2

 

První díl Historie fotbalu vyšel 21. května 2008. Pro ty, které zaujal, je nyní možnost dokoupení druhého dílu Historie fotbalu 2, který vyšel dnes, v pondělí 2. června 2008 v edici DVD HIT+. Cena 49,– Kč.  

 


Vývoj evropského fotbalu
Tato episoda mapuje hlavní trendy ve vývoji evropského fotbalu do jeho dnešní podoby: od raných anglických a skotských průkopníků přes nesnášenlivé Italy až po všechny překonávající Maďary. Obsahuje neuvěřitelnou pasáž z prvního fotbalového evropského šampionátu – finále – v roce 1927. Sir Tom Finney a Sir Walter Winterbottom mluví o Anglii na světovém šampionátu v roce 1950 a o jednom z největších gólových úspěchů všech dob. Pepi Bican komentuje kontroverzní vítězství Itálie nad Rakouskem v roce 1934 v semifinále Světového poháru. Rava mluví o finále Světového poháru 1938. Dále obsahuje pasáže z finálových utkání na Světovém poháru z roků 1934 a 1938. Další rozhovory: Ottmar Walter, Gyula Grosics a Jeno Buzanski.
obrazek

Evropské velmoci Real Madrid v 50-tých letech, Holandsko a Německo let 70-tých, Liverpool v 80-tých a Milán a francouzský národní tým v 90-tých – všechny týmy, které změnily fotbalovou historii. Keltská legenda Jimmmy Johnstone hovoří o tom, jak se síla fotbalu přesunula z jižních zemí na sever. V roce 1967 vyvrcholila v Lisabonu v klubu Lions, jejich poražením v Evropském poháru klubem Inter. Dále obsahuje pasáže z ranných utkání v letech 1960, 1964 a 1968. Další rozhovory: Alfredo di Stefano, Francisco Gento, Gianni Rivera, Giacinto Faccheti, Jimmy Johnstone, Sir Bobby Charlton, Phil Neal, Kenny Dalglish, Paolo Rossi, Jürgen Klinsman, Paolo Maldini, Alan Shearer, Oliver Beirhoff, Aimé Jacquet, Zinedine Zidane.

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 5.1: anglicky, 2.0: česky, maďarsky
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Titulky: –
Typ disku: DVD 9
Délka: 105 minut