Jessica Stevenson

Jessica Stevenson se narodila v roce 1972 v anglickém Lewishamu. Vyrůstala ale v Brightonu (Sussex). Již ve školních lavicích sepisovala bizardní sci-fi příběhy. V patnácti se stala členkou Národního mládežnického divadla a v 18. letech odešla z domova.

Když se přestěhovala do Londýna, začala se život jako komediální herečka. Spolupracovala na scéně s Katy Carmichael a zde se také setkala se Simon Pegg, která ji doporučila pro účinkování v přehlídce skečů nazvané Asylum, které režíroval Edgar Wrigt. Se Simon Pegg se Jessica spřátelila a rozhodly se společně napsat komiediálně laděný seriál. Výsledkem spolupráce byl sitcom Spaced. Byl natočen v roce 1988 v severním Londýně behěm Jessičina prvního těhotenství. Úspěch sitcomu si vyžádal pokračování a otevřel Jessice bránu k práci v dalších filmech.

Stala se známou jako jedna z hvězd kultovního sitcomu Spaced, na němž se podílela také jako spoluscénáristka. Seriál jí v roce 2000 přinesl ocenění British Comedy Award v kategorii nejlepší nová komediální herečka. O rok později získala cenu pro nejlepší herečku na Comedy Awards za práci na seriálech The Royle Family, Bob and Rose a Spaced.

Mezi její celovečerní filmy patří Bridget Jonesová – S rozumem v koncích, Soumrak mrtvých, Zítra La Scala!, za který byla v roce 2003 nominována na cenu BAFTA v kategorii nejlepší herečka, a Vášnivá salsa. Brzy se objeví také ve filmu Francescy Joseph Four Last Songs.

Jejím posledním filmem byl snímek Confetti, kde hrála postavu jménem Sam Whiston. V současnosti se také podílí na natáčení filmu Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of the Phoenix).

Na divadelním pódiu se představila ve hře Jeze Butterwortha The Night Heron s Rayem Winstonem. Za herecký výkon v této hře byla v roce 2003 nominována na cenu Olivier Award v kategorii nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Photos copyright © 2004 Rogue Pictures