Filmhouse – Strážce lvů

Společnost Filmhouse zaujala na trhu levných DVD svou edicí Filmové návraty stálé místo a za 49,– Kč ve středu 4. června 2008 nabídne Strážce lvů, snímek volně navazující na Volání divočiny.

Vzpomínáte na manžele Adamsonovi z klasického filmu o lvici Else? Strážce lvů se k nim vrací po několika desítkách let a představuje stárnoucí pár, který stále usiluje o záchranu lvů a jejich pokojný návrat zpět do divočiny. Film líčí autentické osudy lidí, kteří zasvětili celý svůj život záchraně nádherné africké přírody a jejích obyvatel. Těch 30 roků, které mezitím uplynuly, však zásadním způsobem změnilo svět. A tak nám film nepředkládá další půvabnou pohádku o záchraně jedné „královny zvířat“, ale takřka dokumentární, o to však působivější a naléhavější pohled na kruté skutečnosti dnešního světa.

George Adamson a jeho bratr Terence zůstali věrni keňské divočině a její fauně. Oba staří pánové žijí ve svém táboře uprostřed přírodní rezervace a věnují se svým celoživotním láskám: George lvům, Terence slonům. Jejich úsilí se však čím dál víc dostává do konfliktu a střetů s životem a potřebami místních domorodých kmenů, oba musí čím dál víc bojovat jak se stále bezohlednějšími pytláky a lovci slonoviny, tak i místními úřady, kterým se už něco takového příliš nehodí do jejich moderního světa. A tak se George snaží vyjednávat s keňskou vládou, která se ocitá ve stádiu vrcholné nestability a dokonce hrozí tím, že jeho program na záchranu ohrožených druhů úplně zruší.

Snímek má oblíbenou nálepku „podle skutečných událostí“ a mapuje osudy skutečného George Adamsona v letech 1971 – 1989.

Žánr: Dobrodružný
Země původu: Kanada / Velká Británie / Keňa
Rok vzniku: 1999
Délka: 106 minut
Původní název: To Walk with Lions
Světová premiéra: 4. června 1999 – USA (Seattle International Film Festival)
Režie: Carl Schultz
Scénář: Sharon Buckingham, Keith Ross Leckie
Produkce: Julie Allan, Hélène Boulay, Jamie Brown, John Buchanan, Guy Collins, Gordon Freedman, Gary Howsam, Pieter Kroonenburg, Pierre Latour, Robert S. Lecky, John McCunn
Hudba: Alan Reeves
Kamera: Jean Lépine
Společnost: Kingsborough Greenlight Pictures / Studio Eight Productions
Natáčeno: Montréal, Québec, Kanada / Shaba National Game Reserve, Keňa
Hrají: Richard Harris (George Adamson), John Michie (Tony Fitzjohn), Kerry Fox (Lucy Jacksonová), Ian Bannen (Terence Adamson), Hugh Quarshie (Maxwell), Honor Blackman (Joy Adamsonová), Geraldine Chaplin (Victoria Anrecelliová), Guy Williams (John Bell), David Mulwa (Hamsi), Fred Opondo (David M’Boya), Tonny Ernest Njuguna (Vussif), Douglas O. Ayayo (James Ngetha), Raymond Ofula (Haji Abu Jibril), Edward Kwach (doktor), Tirus Gathwe (Keya), James Onyango (seržant Mgatee), Lucinda Gorringe (Bridget), Steenie Njoroge, Dale Liselo (Stanley), a další

Údaje o DVD:


Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD5 4:3 (1,33:1)
Bonus: Upoutávka

E-shop Filmhouse