Intersonic – Neznámý Chaplin 2

InterSonic ve středu 24. srpna 2011 vydává třetí epizodu dokumentu o králi komiků na druhém disku. Neznámý Chaplin – DVD 2 bude v prodeji taktéž za 69,- Kč. Poznejte nejslavnějšího komika všech dob.

Dokumentární snímek od historiků němého filmu Kevina Brownlowa a Davida Gilla nám přiblíží způsob práce nejslavnějšího komika všech dob.

Představí nám dosud nezveřejněné scény z Chaplinových filmů a další vzácné záběry ze soukromých archivů. Dokument Neznámý Chaplin poskytuje cenný pohled na jeho genialitu a filmovou tvorbu. Zahrnuje také rozhovory s lidmi, kteří ho znali a spolupracovali s ním.

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD

 

Obrazovka z DVD 

 

Film je rozdělen do tří částí na dvou DVD: Mé nejšťastnější roky, Velký režisér a Skryté poklady.

Na druhém DVD je poslední část Hidden Treasures. V ní uvidíme řadu scén, které Chaplin vystříhal z nejrůznějších důvodů ze svých filmů, nebo scény natočené v různých verzích. A také uvidíme Charlieho Chaplina, jak se směje i zlobí, když se natáčení nedaří a herci ho kazí. A také se dozvíme, jak se z přistěhovalce, který zpočátku neměl příliš štěstí při natáčení, stala hvězda světového formátu.  

Na imdb.com téměř 90 procent, na csfd.cz 80, nadšené komentáře všude: Nepovedené scény, domácí videa, filmové testy, fotky a mnoho dalšího. Především vystřižené a nikdy nepoužité scény z mnoha snímků jsou opravdová lahůdka.

Zadní strana 

Žánr: Dokument / Komedie

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1983

Délka: 52 minut (52:12)

Původní název: Unknown Chaplin

Světová premiéra: 5. ledna 1983 – Velká Británie

Režie: Kevin Brownlow, David Gill

Scénář: Kevin Brownlow, David Gill

Produkce: Kevin Brownlow, David Gill

Hudba: Carl Davis, José Padilla

Střih: Trevor Waite

Společnost: Thames Television

Účinkují: James Mason (vypravěč), Albert Austin, Henry Bergman, Eric Campbell, Charles Chaplin, Geraldine Chaplin, Syd Chaplin, Sydney Chaplin, Virginia Cherrill, Jackie Coogan, Alistair Cooke, Douglas Fairbanks, Lita Grey, Georgia Hale, Robert Parrish, Edna Purviance, John Rand, Dean Riesner, Tiny Sandford, Roland Totheroh, Loyal Underwood, Kitty Bradbury, Frank J. Coleman, James T. Kelley, a další

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

 

Zvukové stopy

 

Obraz: barevný/černobílý 4:3 (podle imdb.com 1,33:1)

Bonus: žádný