Vapet dětem – Králíček Felix a stroj času

Vapet se v sobotu 31. května 2008 ve své edici Dětem vrací k již známé figuře dalším, již dříve zmiňovaným příběhem Králíček Felix a stroj času a zdroje se rozcházejí, zda to bude za dřívějších 39,– Kč nebo za aktuálních 42,– Kč.

Králíček Felix je se svými přáteli na návštěvě muzea. Tam vyzkouší i takzvaný stroj času, který může promítnout, jak vypadal svět v minulosti. Stroj se ale porouchá a stane se z něj opravdový stroj času. Felix se najednou ocitá v pravěku, potom se přesune do starého Egypta, podívá se i k Vikingům a indiánům a vyzkouší si, jaké to je být rytířem. Všude zažije spoustu dobrodružství a najde si nové přátele, ale doma je doma, a tak se nakonec šťastně vrátí do své doby.

Žánr: Animovaný / Pohádka
Země původu: Itálie / Německo
Rok vzniku: 2005 Délka: někdy 78 min., někde 82 min.
Původní název: Felix: The Toy Rabbit and the Time Machine / Felix 2 – Der Hase und die verflixte Zeitmaschine
Světová premiéra: únor 2006
Režie: Giuseppe Maurizio Lagana
Scénář: Constanza Droop, Annette Langen, John Paisley, Mark Slater, Gabriele Walther, Marlowe Weisman
Produkce: Orlando Corradi, Frank Piscator, Gabriele Walther
Hudba: Danny Chang
Společnost: Caligari Film- und Fernsehproduktions, MIM Mondo IGEL Media, Neue Deutsche Filmgesellschaft, Zweites Deutsches Fernsehen
Hrají: hlasy v němčině – Patrick Flecken (Felix), Helmut Markwort (Nilpferd Hippo), Sunnyi Melles (želva Gertrude), Christiane Paul (Olabisi), Hans Werner Olm (profesor Smork), Domenic Redl (mamut Wolli), Barbara Rudnik (Nofretete), Gil Pinon (Beaver), Tobias John von Freyend (Zittergras)

A opět spoléhejme na český dabing, nic víc o DVD zatím nelze zjistit

Příbuzné texty:
• DVD z edice Vapet dětem