Nemocnice na kraji města po dvaceti letech 4

 

V sobotu 20. prosince 2008 vychází v ediční řadě Český seriál závěrečný čtvrtý disk Nemocnice na kraji města po dvaceti letech s díly číslo 10,11,12 a 13.Cena 49,- Kč.
 

Primář Blažej je po dvaceti letech stále suverénem v rodině i na pracovišti.V nemocnici ho po celá léta věrně podporovala doktorka Alžběta Čeňková, pro kterou je práce veškerou náplní života, doma mu stojí po boku tichá a trpělivá žena Ina. 13-ti dílný původní televizní seriál na Vás čeká na čtyřech DVD. 

10. Synové – 57:01

Privatizace nemocnice se nevyvíjí právě ideálně, v nemocnici je spousta drobných i větších problémů, které Blažejovi na klidu nepřidají. Otec Pěnkava je stále v hluboké krizi a mladí jsou uražení a nechtějí podat pomocnou ruku. Alžběta ve své nové práci nachází uspokojení. Dcerka bohatého rozvedeného podnikatele, Pavlínka, o kterou se stará, je roztomilá a velmi chytrá a Alžbětu si rychle získá.

 

11. Zatnuté zuby – 57:00

S privatizací nemocnice to vypadá špatně. Ředitel Cvach se rychle stahuje do pozadí a všechny oči se s očekáváním upírají na Blažeje. Ten je pracovními starostmi natolik pohlcen, že nemá čas ani na svou milenku ani na svou ženu, která je vážně nemocná. Inu přivede na vyšetření až mladý Arnošt Blažej, který právě nastoupil do nemocnice ke svému otci. Doktor Machovec pomalu propadá alkoholismu a jeho vztah s manželkou se ocitá v krizi. Zato Alžběta se zdá být konečně spokojená. Pavlínku má opravdu ráda a dokonce si s jejím otcem plánují, že se vezmou.

 

12. Diagnóza – 56:52

Privatizace nemocnice se komplikuje a řízení nemocnice zůstává nakonec na primáři Blažejovi. Růžový sen Alžběty Blažejové se rychle rozplynul. Po automobilové nehodě, při které je Pavlínka zraněna, se Alžběta vzchopí a úspěšně dokončí za nerozhodného doktora Klobouka operaci Pavlinčiny zlomené ruky. Václav Pěnkava se konečně vydá znovu mezi lidi, ale jenom proto, aby způsobil rvačku v kasinu v Karlových Varech, kde hledá svého bývalého společníka.

 

13. Slib – 57:05

Komplikovaná operaci Iny Blažejové nakonec dobře dopadne. Blažej se smíří s tím, že jeho kariéra operatéra končí, a rozhodne se vynaložit veškeré síly, aby jako ředitel vyvedl nemocnici z krize po nevydařené privatizaci. Přivede zpátky doktora Novosada, kterému předá primariát. V rodině Pěnkavových a Horvátových konečně zavládne smíření. Mladý Arnošt Blažej také nachází svou lásku a může začít nový příběh mladého úspěšného lékaře…  

 

Zadní strana 

Žánr: Drama

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2003

Délka: 13 x 57 minut

Režie: Hynek Bočan

Asistent režie: Jarmila Gösslová, Vlastimil Uhlíř

Pomocná režie: Zuzana Mathéová

Scénář: Jan Otčenášek aka Petr Zikmund

Dramaturgie: Ivo Pelant, Helena Slavíková, Ivo Mathé, Jan Otčenášek

Produkce: Jiří Koštýř, Přemysl Pražský, Jaroslav Kučera, Tomáš Vondrášek, Viktor Pípal

Hudba: Zdeněk Barták

Kamera: Ivan Šlapeta

Druhá kamera: Jiří Maxa

Asistent kamery: Filip Král, Viktor Skall

Střih: Dalibor Lipský, Jiří Lukášek, Jiří Siegler

Kostýmy: Petr Kolínský, Libuše Divišová, Eva Dobešová, Lenka Eliášová

Masky: Eva Šidlíková, Jiří Sadílek, Michaela Kittlerová

Zvuk: Vladimír Skall

Architekt: Luděk Souček

Hrají: Josef Abrhám (Dr. Arnošt Blažej), Eliška Balzerová (Dr. Alžběta Čeňková), Andrea Čunderlíková (Ina Blažejová), Ladislav Frej (Karel Sova ml.), Iva Janžurová (Marta Pěnkavová), Jaromír Hanzlík (Roman Jáchym), Ladislav Chudík (Dr. Karel Sova), Josef Dvořák (Václav Pěnkava), Daniela Kolářová (Kateřina Sovová), Hana Maciuchová (paní Blažejová-Bártová), Jana Štěpánková (Dr. Dana Králová), Saša Rašilov (Arnošt Blažej), Tatiana Vilhelmová (Veronika Blažejová), Ondřej Brousek (Jan Blažej), Martin Dejdar (JUDr. Vojíř ml.), Tomáš Töpfer (Dr. Machovec), Jiří Langmajer (Ing. Verner), Zuzana Bydžovská (primářka gynekologie), Claudia Vašeková (sestřička Zuzana Dřízhalová), Eliška Bára Fišerová (asistentka starosty), Monika Zoubková (sestřička Sůva), Radek Zima (Dr. Hynek Klobouk), Jan Cina, Aleš Říha (Matěj Pěnkava), František Němec (Dr. Řehoř – Gregory), Josef Somr (Ing. Pekař), Josef Vinklář (Dr. Cvach), Jiří Hálek (Vojíř – otec), Barbora Hrzánová (Dr. Machovcová), Robert Jašków (Dr. Novosad), Naďa Konvalinková (Máša), Simona Postlerová (Vernerová), Pavel Nečas (Adámek), Kristýna Luťanská (Adámková), Gregor Bauer (Míša Adámek), Oldřich Navrátil (Sládeček), Jiří Schmitzer (Klobouk), Lenka Termerová (Klobouková), Daniela Šinkorová (Dr. Naďa Šulcová), Gabriela Csinová (Kamila), Adéla Pristášová (Monika), Renata Rychlá (Zuzka), Jana Vyšohlídová (Klára), Jana Sováková (Áňa), Jitka Sedláčková (Andrea), Jaroslav Šmíd (Beránek), Taťjana Medvecká (Blažejova sekretářka Irena), Petr Štěpánek (JUDr. Bárta), Marek Vašut (Hamouz), Elin Špidlová (Hamouzová), Kristýna Kornová (Pavlínka Hamouzová), Igor Čillík (Horváth – otec Kamily), Daniel Margolius (Milo), Lubomír Lipský (mariášový dědek), Otto Lackovič (mariášový dědek), Stanislav Zindulka (mariášový dědek), Jaromír Dulava (organizátor pokru), Miroslav Táborský (novinář Chalupa), Vladimír Hrabánek (podnikatel – podvodník), Jiří Strach (lékař v sanitce), Hana Briešťanská (zdravotní sestra z operačního sálu) 

 

Údaje o DVD: 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící

Obraz: barevný PAL DVD9 1,66:1 letterbox

Bonus: Osoby a vztahy v seriálu, Fakta a zajímavosti, Fotografie