Kudy z nudy

Za tu dobu, od kdy se v trafikách objevila první DVD za převratnou cenu, se přelilo hodně vody. A hladina se také nad mnoha vydavateli zavřela. Zcela zmizely specializované časopisy, které potopila cenová revoluce, ovšem zavířilo se také nad celou řadou vydavatelů. Někdy to byla škoda, jindy ani ne.

Překvapivě někteří vytrvale dodávají a dodávají "novinky", které nikdo nekupoval už napoprvé, majors (a poslední dobou nejen oni) tlačí cenu ve snaze se trumfnout, kdo doleze výš, a taky se najdou ti, co tvrdě narazili. Takový Terran oznámil vydání filmu Hrdinové Šipky už v roce 2009 a nyní se na jeho stránkách můžete dočíst "Vážení zákazníci, omlouváme se, ale z důvodu propadu prodeje posledního našeho DVD Lidský úděl jsme nuceni posunout vydání DVD Hrdinové Šipky až na IV. 2011 ". Zmíněný často v trafice nesehnatelný Lidský úděl končil pravidelně několik týdnů po vydání za poloviční cenu v Levných knihách…

Nu a pokud občas brouzdáte po webech jednotlivých vydavatelů, možná jste narazili na info u Mido Filmu:

Vážení příznivci anime v Česko-Slovensku, jako hlavní distributor tohoto žánru Vás žádáme o pomoc při realizaci projektu:

Zachraňme anime v Česko-Slovensku

Kvůli neúnosné míře pirátství k poměru prodaných DVD (staženo přes 70.000 ilg. kopií / prodáno necelých 2.000 ks) i za tak směšnou cenu 49,- CZK jsme byli nuceni zastavit výrobu dalších titulů. (Sisters of Wellber: Elegy for a Sad Warrior, Kite, Kite Liberator, Evangelion 2.22- You can (not) advance, Bible Black – pokračování)

Byli jsme však překvapeni reakcí sklaních fanoušku anime, kteří nám sdělili, že nás podpoří jakýmkoliv způsob, jenom ať nepřestáváme s naší činností – na základě této výzvy jsme vypracovali odvážný projekt a zároveň poslední šanci pro legální distribuci v podobě:

Zachraňme anime v Česko-Slovensku

Jsme připraveni rozpracované tituly dokončit a navíc nakoupit i nové, na něž držíme Hold-Back (prozatím nebudeme jmenovat) za předpokladu, že se od každého titulu prodá minimálně 2.500 ks DVD (obal klasický Box 14mm) za koncovou cenu 299,- CZK včt. DPH.

Bez Vaší pomoci však nejsme schopní projekt uskutečnit, proto Vás žádáme o pomoc:

  • s rozšířením této zprávy do celého světa,
  • korekcí textů po překladu (vybraní jedinci),
  • zakoupením DVD (provést závaznou objednávku a následně platbu před dodáním).

Víme, že není úplně standardní žádat uhrazení zboží před dodáním, ale tento krok je výhodný pro obě strany:

  • Vám zajistí jistotu dodání filmu z ojedinělé / limitované malosériové výroby,
  • nám zaručí, že o zboží máte skutečný zájem a nejedná se pouze o ,,chvilkový" rozmar.

Z mnohaleté praxe již poznáme ,,závazná" objednání, která skončila nevyzvednutím zásilek na poště – navíc nám těmito nezodpovědnými kroky vznikla i další škoda (poštovné, balné, pracovní nasazení expedičního oddělní).

Víme, že tento způsob realizace není v Česko-Slovensku běžný ale to není ani distribuce těchto nádherných uměleckých skvostů, jakým Japonské anime bezesporu jsou.

Předem děkujeme Vám – všem fanoušků anime za pomoc !!

Tak nějak nevím, co k tomu dodat. Nemám tušení, kde se dají získat statistická čísla, uváděná o pirátství, ale silně bych uvažoval o tom, jestli čistě náhodou místo několikaletého čekání na oznámené a stále nevydané tituly (a že jich jednu dobu v přehledu bylo) právě fanoušci anime nesáhli po náhradním řešení na net…