Tonya Graves vydává své debutové sólové album

V Praze žijící Američanka TONYA GRAVES, která se do širšího povědomí zapsala především jako zpěvačka kapel Monkey Business a Liquid Harmony, vydala v pátek 30. září 2011 netrpělivě očekávaný sólový debut.

„Album I’m The Only Me přináší zajímavý mix různých stylů a hudebních vlivů. Každá píseň je solitérem, který obstojí jak samostatně tak vcelku. Jednou Tonya zabrousí do vod elegantního popu, jindy k pocitově blízkému soulu, ale nechybí ani rockové nálady,“ říká producent alba, kytarista Support Lesbiens HYNEK TOMAN.

 

 

Se Support Lesbiens zpěvačku pojí i duet Keeper s Kryštofem Michalem, který se objeví jak na novém albu Tonyy, tak Supportů.

 

„I’m The Only Me nezní ani jako Support Lesbiens ani jako Monkey Business. Tak jsem to přesně chtěla. Jsou to dobré kapely, ale nemělo by cenu dělat sólovou desku znějící jako jedna z těchto dvou kapel,“ upřesňuje Tonya Graves.

 

Album obsahuje celkem 11 písní a bonus v podobě tanečního remixu Chrise Sadlera. Všechny novinky vznikly v autorském tandemu: Graves / texty a Toman / hudba. Výjimkou je cover verze hitu Justina Timberlaka „Cry Me A River“. Vydání předznamenal singl „39 Reasons“, doprovázený videoklipem.

 

Tracklist CD:

01. Surrender

02. I´m The Only Me

03. 39 Reasons

04. By Your Side

05. Megastar

06. Not Enough

07. Western Lights

08. Keeper (Support Lesbiens Feat. Tonya Graves)

09. Einstein

10. Better Than You Know

11. Cry Me A River

12. Megastar (Chris Sadler Club Mix) 

 

BIO:

Tonya Graves se narodila v Peekskill v New Yorku, od roku 1995, však žije v Čechách.

„V Praze žiju jen souhrou náhod. Chtěla jsem kdysi o prázdninách trochu procestovat Evropu a při té příležitosti jsem zamířila i do Čech. Po pár dnech jsem v jednom pražském klubu natrefila na Petera Bindera, slovo dalo slovo a já slíbila se do Čech brzy vrátit a zpívat s jejich kapelou.“ vzpomíná na své začátky Tonya.

Než se však Tonya stihla ze Států vrátit, kapela Petera Bindera bohužel zanikla. Byl to ale opět osud, který zamíchal její budoucností a přivedl ji k Luboš Andršt Blues Bandu.

 

„Nebýt Prahy, Luboše Andršta a Petera Bindera, nejenže bych se v Praze asi nikdy neusadila, ale ani bych se pravděpodobně nestala zpěvačkou, protože jsem to nikdy neměla v plánu“ přiznává zpěvačka, která naše hlavní město dnes považuje za svůj domov.

V roce 1996 se Tonya stala hlavní vokalistkou jedné z našich prvních elektronických skupin Liquid Harmony, se kterými zpívala do roku 1999 a s nimiž získala také první Výroční hudební cenu Anděl. Dnes ve sbírce těchto trofejí zakládá již jejich druhou desítku.

Po rozpadu Liquid Harmony se Tonya v roce 2000 připojila k Monkey Business, se kterými zpívá a účinkuje dodnes. Paralelně s tím si však ke svému šestnáctému výročí pobytu v Čechách rozhodla nadělit své první sólové album I’m The Only Me.

Přestože je Tonya Graves známá především jako zpěvačka, v uplynulých letech pronikla i do světa filmu a zahrála si například ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále, Blízko nebe či v televizní inscenaci Iguo Igua.  

 

Zpěvačka ve společnosti svého tvůrčího týmu a přátel pokřtila své album v karlínské kavárně „Můj šálek kávy“. Nahrávka přináší celkem deset autorských skladeb, na kterých Tonya spolupracovala s kytaristou Support Lesbiens Hynkem Tomanem. Album pokřtila zpěvačka Dara Rolins: "Vydáním této desky Tonya píše svoji kapitolu dějin populární hudby v Čechách. Mám ji velice ráda – jako kolegyni, se kterou nás spojuje podobný hudební vkus, i jako skvělého člověka". 

 

Album Tonyi Graves I’m The Only Me, jež vyšlo oficiálně v pátek 30. září 2011, se v digitální podobě prodalo už prostřednictvím iTunes v USA, ale také například v Austrálii. Album se prodává v digitální podobě ve více než stu digitálních obchodů na celém světě…

 

"Písničky Tonyi Graves, ale i dalších umělců, které Supraphon vydává, si mohou posluchači koupit v digitální podobě ve více než stu digitálních obchodů, se kterými naše vydavatelství celosvětově spolupracuje. Patří mezi ně například i Amazon, 7 digital, 24/7, eMusic, MySpace Music, Napster, Spotify nebo český hudební server MusicJet.“ dodává Michal Máka, šéf marketingu vydavatelství Supraphon.

 

„Mám z alba velkou radost a doufám, že posluchačům bude přinášet dobrou náladu. V dnešní složité době je potřeba, dělat si radost, vylepšovat si každodenní rozpoložení. A hudba v sobě tohle kouzlo má. Už se těším, až celou desku představím i na živo.“ dodává Tonya Graves, která svůj debut I’m The Only Me uvede v koncertní podobu 21. listopadu 2011 v pražském Jazz Docku.