Bontonfilm – Clarkson: Italský nářez

Ten, kdo před nedávnem využil nabídky jednoho autařského titulu, nejspíš nepohrdne ani dalším. Bontonfilm v neděli 16. října 2011 pošle do distribuce Clarkson: Italský nářez za 199,- Kč. Superfestival superaut.

Ruku na volant, nohu na plyn, disk do mašiny a frčíme – tohle je druhý ze speciálů Top Gear!

Vítejte u mého prvního DVD – Italský nářez. Už z názvu je naprosto „zřejmé“, že mám namířeno do Kentu v Anglii, kde mě čeká životní závod. Nejdřív se na to ale musím připravit. Sbalil jsem svých pár švestek a vydal jsem se na testovací okruh Ferrari do Itálie, kde jsem nějakou chvíli pobyl, ale ani trochu se nepřipravil.

Zkusil jsem tělocvičnu, ale to byla hloupost. Takže jsem se místo cvičení rozhodl porovnat Ferrari 458 Italia a limitovanou edici 599 GTO. Papírově nevyrovnaný souboj, ale ve skutečnosti…

Další zastávkou byl neblaze proslulý závodní okruh v Imole, kde jsem vyzkoušel hranice možností Porsche GT3. Bylo tu i Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera a údiv budící Mercedes SLS AMG s křídlovými dveřmi. I můj obličej si zacvičil. Díky superautu Ariel Atom. S motorem V8.

Při poslední testovací jízdě jsem vyzkoušel auto za 1,3 milionu liber, držitele nejrychlejšího kola v Nürburgringu – Zondu R se silou 750 koní, motorem V12 a hladkými pneumatikami.

Teprve teď jsem připraven. Takže zpátky do Anglie na můj úplně první závod Classic WTCC… Neznám auto, neznám trať a postavím se dvaceti zkušeným jezdcům… Co by se mohlo pokazit?

PS: Tohle našlapané DVD obsahuje 48 minut bonusů. Vezme Vás do zákulisí natáčení a pak Vám ukážeme pět naprosto geniálních destrukcí aut.

Na imdb.com 80 procent, na csfd.cz 92: Pastva pro oči.

Zadní strana

Žánr: Dokument / Sportovní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2010

Délka: podle vydavatele 73 minut, podle náhledu obalu 82 minut

Originální název: Clarkson: The Italian Job

Světová premiéra: 15. listopadu 2010 – Velká Británie

Režie: Brian Klein

Scénář: Jeremy Clarkson

Produkce: Ian Brown, Paul Hembury, Brian Klein

Střih: Paul Richmond

Natáčeno: Imola, Bologna, Emilia-Romagna, Itálie / Lydden Hill Circuit, Wootton, Kent, Velká Británie / Maranello, Modena, Emilia-Romagna, Itálie

Účinkují: Jeremy Clarkson

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, česky pro neslyšící

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: