Vapet vás baví – Kanibalové

Další oznámený čtvrteční Vapet opět námětově přináší na poli zábavy něco mimo rámec „nezávadných“ komedií, i když je zařazen do ediční řady Vás baví. 12. června 2008 další kult – Kanibalové za 42,- Kč. V nabídce už kdysi byl (odkaz na vydání v září 2005 bohužel odvál čas), pokud Vám tedy chybí ve sbírce, máte nyní příležitost. .

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. A to neměli dělat… Film obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály a je nevhodný pro diváky mladší 18 let. 

Ještě pár detailů:

Devadesátiminutová nechutnost, předstírající realitu. Hodnověrná míra brutality, činící z filmu záležitost nevhodnou pro slabší žaludky. Nabodávání na kůl, pojídání vnitřností, řezání pohlavních orgánů. Ukazování zvěrstev obou kultur se zvrhává v exhibicionistickou prezentaci nechutností. Základ všech dalších kanibalských hororů. Reálně zabíjená zvířata. Pramáti Blair Witch. Tolik pár citátů z ohlasů na netu.

Žánr: Drama / Horor
Země původu: Itálie / Kolumbie
Rok vzniku: 1979
Délka: 92 minut
Původní název: Cannibal Holocaust
Světová premiéra: 7. února 1980 – Itálie
Režie: Ruggero Deodato
Scénář: Gianfranco Clerici, Giorgio Stegani
Produkce: Franco Di Nunzio, Franco Palaggi
Hudba: Riz Ortolani
Kamera: Sergio D’Offizi
Společnost: F.D. Cinematografica
Natáčeno: Amazonský deštný prales, Kolumbie / Empire State Building – 350 Fifth Avenue, Manhattan, New York City, New York, USA / Incir De Paolis Studios, Řím, Lazio, Itálie / Leticia, Amazonka, Kolumbie / New York City, New York, USA

Hrají: Robert Kerman (profesor Harold Monroe), Francesca Ciardi (Faye Danielsová), Perry Pirkanen (Jack Anders), Luca Barbareschi (Mark Tomasso), Salvatore Basile (Chaco Losojos), Ricardo Fuentes (Felipe Ocanya), Carl Gabriel Yorke (Alan Yates), Paolo Paoloni (guvernér NY), Lionello Pio Di Savoia (úředník), Luigina Rocchi (domorodkyně), Lucia Costantini (ukamenovaná domorodkyně), Ruggero Deodato (muž sedící na trávníku před univerzitou), Enrico Papa (host TV Show), a další

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 italsky, 2.0 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD9 16:9
Bonus: Trailer, Teaser, Film o filmu, Fotogalerie, Návrhy plakátů, Z naší nabídky