Bontonfilm – Clarkson: Souboj žihadel

Pro příznivce nablýskaných karosérií, hvízdajících gum a spáleného benzínu Bontonfilm na neděli 6. listopadu 2011 pošle do distribuce další autodokument Clarkson: Souboj žihadel za 199,- Kč.

Vítejte u mého nového DVD. Duel je plný velkých výzev a zásadních otázek. Ze kterého auta se při smyku kouří víc – z Lamborghini Murcielago SuperVeloce nebo Vauxhallu VXR8 Bathurst S? Které se nejvíc hodí pro driftování? Jaguar XKR, Lotus Evora, Audi R8 V10 nebo BMW M3? Abych to zjistil, vydal jsem se ze sluncem vyprahlého Španělska do Silverstone přes Oxfordshire…a Swindon.

Najdete tu i skutečně vědecké záležitosti. Dokáže Stig driftovat v holínkách? A dokážu to já v ploutvích? Zvládne eso formule 1 Anthony Davidson jet ve smyku – v bruslích? Kdo je nejlepší v terénní jízdě? Novinářka Kate Silverton, ragbista Matt Dawson, zpěvák Ronan Keating – nebo já? Co je rychlejší – auto nebo člověk? Podívejte se, jak si to Aston Martin V12 Vantage rozdal s létajícím ragbyovým útočníkem Tomem Varndellem ve sprintu na 100 metrů.

Navíc se Stig utká helmou v tvář s Tiffem. Závodní jezdec v bílé kombinéze se mnou spojil své síly v souboji s Vicki Butler-Henderson a Tiffem Needellem. Z Aston Martina DBS Volante v závodě proti Vicki, která řídí Ferrari California za 150 000 liber, vymačkávám při rychlosti 300 km/h úplně všechno. Ve Fordu Focus RS jsem vyzval na souboj Jeho Výsost Stiga, jenž osedlal Lamborghini Gallardo Spyder. Kdo zvítězí?

A je toho tu víc. Co dopadne z padesátimetrové výšky dřív …pence nebo Ford Scorpio? Umí Stig jezdit na kole? A dokáže se člověk dostat domů ve vraku s prázdnou nádrží… jen s přispěním katapultu? Taky neuniknete strašnému střetu Morrise Marina s klavírem a spoustě explozí… Ronana Keatinga nevyjímaje.

Na imdb.com 73 procent, na csfd.cz 93: Povinnost pro fanoušky Top Gear.

Žánr: Dokument / Sportovní

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2009

Délka: 78 minut

Originální název: Clarkson: Duel

Světová premiéra: 2. listopadu 2009 – Velká Británie

Režie: Brian Klein, Phil Churchward

Scénář: Jeremy Clarkson

Produkce: Ian Brown, Jeremy Clarkson, Paul Hembury, Brian Klein, Alex Renton

Střih: Paul Richmond

Společnost: 2 Entertain Video

Účinkují: Jeremy Clarkson, Vicki Butler-Henderson, Anthony Davidson, Matt Dawson, Ronan Keating, Tiff Needell, Kate Silverton, The Stig, Tommy Vardell

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, česky pro neslyšící

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: soundtrack „Více aut, méně hudby“, fotogalerie, spořič obrazovky (pro uživatele PC)