BH Promo – Byl jednou jeden… život 3

Zdá se, že DVD která mají v názvu Byl jedou jeden… jsou předem odsouzena k distribučním problémům, ať už název pokračuje slovem polda nebo život. Třetího dílu seriálu Byl jednou jeden život 3 bychom se měli dočkat, budou-li okolnosti příznivé, snad již tento čtvrtek 12. června 2008. Cena opět 49,- Kč.

 

V nejúspěšnějším animovaném seriálu o lidském těle: „ Byl jednou jeden život“ zavítáme tentokrát do mozku, zjistíme jak fungují neurony a nahlédneme do tajů lidského zraku. 

 

 

 

 

 

09. Mozek

Jak vypadá mozek? Kde se vzala tahle nejsložitější struktura z celého vesmíru? Po dlouhé doby evolučního vývoje se mozek neustále vyvíjel… u velkých plazů, kde mottem bylo „Chci! A hned!“ až po mozek současného člověka. 

 

10. Neurony

Poznáme neurony a jakou plní funkci v lidském těle. Díky jim si uvědomujeme a vnímáme vnější svět a díky jim ho dokážeme uchopit a pochopit. Neurony regulují, slaďují a koordinují fungování našeho vnitřního světa: lidského těla. 

 

11. Oko

Je oko oknem do naší duše? Říká se to, ale jak to s našima očima skutečně? Odpověď najdeme v tomto díle, který nám ukáže, proč naše oči vidí a jak se obrázek který vidíme dostane do našeho mozku. 

 

12. Ucho

Ucho, je samozřejmě orgán slyšení, ale také je to orgán rovnováhy. Ale jak to vlastně tato smyslová stráž mozku dělá, že slyší? Jak zachytává zvuky a jak je přenáší? Vždyť zvuk není nic jiného než vibrace vzduchu a vlnění! V tomto díle nám tento fenomén objasní!, 13. Kůže – Kůže je největším lidským orgánem. Odděluje vnitřní prostředí našeho těla od vnějšího a chrání tělo proti vzniku škodlivých látek. Kolik kusů oblečení a párů bot za život obnosíme? Kůži máme jen jednu, nikdy se neobnosí a vydrží nám celý život. 

 

13. Kůže 

Kůže je největším lidským orgánem. Odděluje vnitřní prostředí našeho těla od vnějšího a chrání tělo proti vzniku škodlivých látek. Kolik kusů oblečení a párů bot za život obnosíme? Kůži máme jen jednu, nikdy se neobnosí a vydrží nám celý život.

 

Žánr: Animovaný / Dětský / Naučný

Země původu: Francie

Rok vzniku: 1986

Délka: 26 epizod po 26 minutách celkem

Původní název: Il était une fois… la vie

Režie a scénář: Albert Barillé

Hudba: Michel Legrand

Společnost: France Regions 3 (FR3) / Canal+ / Société Radio-Canada / Radio Televisión Española (RTVE) / KRO Televisie / Société Suisse de Radiodiffusion et Télévision (SSR) / Radio Télévision Belge Francophone (RTBF) / Belgische Radio en Televisie (BRT) / Eiken / Ministère de la Culture et des Télécommunications / Procidis 

 

 

Údaje o DVD: 

 

Délka: 131 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, francouzsky, česky, slovensky

Titulky: česky, slovensky

 

 

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: žádný