Codi – Bible 2

V úterý 6. prosince 2011 dorazí na pulty další část obrazového zpracování Bible, které před pár lety nabídlo vydavatelství Codi ve společném boxu 6 DVD. Sólově v prodeji díl druhý za 99,- Kč

Slovo "Bible" pochází z řeckého "Biblos", tj. knihy. Zpracování "BOŽSKÉ KNIHOVNY", jak se v některých obdobích nazývala, probíhalo asi 1 600 let. Bible se skládá ze dvou částí: STARÉHO a NOVÉHO ZÁKONA, což jsou názvy, které se používají od konce 2. století po Kristu a znamenají "ODKAZ" či "ZÁKON", tedy smlouvu mezi Bohem a jeho lidem.

STARÝ ZÁKON je odrazem náboženské paměti lidu Izraele. Odhalení a zjevení, která Hospodin učinil svým vyvoleným, se po dlouhou dobu předávala ústně z generace na generaci, až byla nakonec zachycena písemně.

NOVÝ ZÁKON líčí příchod Mesiáše a dílo Ježíše Krista od počátku až po jeho smrt a vzkříšení. Apoštolové a učedníci to zachytili písemně, čímž vznikla "EVANGELIA". 

 

SKUTKY SVATÝCH APOŠTOLŮ, sepsané lékařem svatým Lukášem, pak líčí počátky křesťanského hnutí až po Pavla, který původně byl horlivým zastáncem doktrín písem a farizeů a ze kterého se z milosti Boží stal jeden z nejvěrnějších Ježíšových následovníků.

Kapitoly na DVD:

08. Gedeón, osvoboditel

09. Rút, věřící žena

10. Samuel, posvěcený muž

11. David, mladý hrdina

12. David, král Izraele

13. Šalomon

14. Eliáš  

Podrobně jsme informovali v době vydání celého kompletu zde.

Vydavatel uvádí o sérii následující údaje, které se poněkud (takřka o 30 let) rozcházejí s tím, co jsem zjistil tehdy v době prvního vydání:  

 

Bible je natočena v roce 1982 ve společnosti Family Films (USA) a režírována Edwardem Dewem.

Herecké obsazení: Nelson Leigh, Richard Kiley, John Shepood, Jan Arvan.

Český dabing: Alfred Strejček, Josef Somr, Jan Šťastný, Petr Oliva, Valérie Zawadská a další…

Španělská verze, ze které vycházela verze česká, byla upravena podle Bible vydané Vatikánem a podle katolické univerzity – Navarra University. Pro českou verzi posloužily texty Bible kralické. 

Údaje o DVD:

Délka: 115 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD9 4:3

Bonus: žádný