Magic Box – Megamysl

Konkurence poslala svůj titul na pulty o chviličku dřív, MagicBox jde v těsném závěsu (ostatně, tak tomu bylo i v kinech) – z dílny studia DreamWorks přichází v sobotu 17. prosince 2011 za 199,- Kč animák Megamysl. Tohle je konec klasických filmů o superhrdinech.

Vítejte v příběhu dvou mimin, které vyrostly, aby se staly životními protivníky: Megamysl, zlotřilý génius a Metroman, okouzlující klaďas. Megamysl, to je od začátku až do konce mimořádně vtipný akční film, který dává všem příběhům o superhrdinech zcela nový rozměr.

 

Moc často se nestává, aby se hlavním hrdinou rodinného filmu stal padouch. Studio DreamWorks Animation to naposledy zkusilo se Shrekem a skončilo to hned čtyřmi díly a jednou z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob. Po zelené teď na DreamWorks semaforu naskočila modrá, jinak barva kůže nového gaunera, Megamysla, který si má získat srdce diváků, vlastní zlé povaze navzdory.

 

Megamysl nebyl vždycky darebák. Když ho rodiče na rodné planetě posadili do vesmírného vozítka a poslali do světa, byl celkem roztomilé miminko. Ke své smůle však přistál na Zemi, přímo uprostřed vězeňského dvora. A protože ředitel věznice na úpěnlivé prosby vězňů, zda si toho drobečka mohou nechat, reagoval kladně, získal Megamysl hned celou řadu tatínků se zločineckými sklony, které mu budou úspěšně řadu let předávat.

 

Dospělý Megamysl tráví veškerý čas tím, že provokuje svou nemesis, hrdinného Metromana, zejména prostřednictvím pravidelných únosů a důmyslného týrání jeho přítelkyně, rozkošné televizní reportérky Roxanne Ritchieové. Ze vzájemné konfrontace vždycky odchází tento génius zločinu poražený a ponížený. Bere to však sportovně a všechny neúspěchy považuje jen za cestu k vytčenému cíli – definitivnímu Metromanovu zničení.

 

Když se mu to nakonec podaří, s hrůzou si uvědomí, že dál nemá pro co žít. Dobro bylo poraženo – a co teď? Věrný asistent Poskok – Minion (zubatá rybička v těle robota) má naštěstí plán – co takhle vytvořit nového superhrdinu, proti kterému by se dalo bojovat? Realizace téhle myšlenky má ale katastrofální následky. Z plánovaného reka Titana se stane ještě větší gauner než Megamysl, takže ten musí učinit zásadní rozhodnutí. Začne se pro změnu chovat jako klaďas, nebo nechá krásnou Roxanne a celé město na pospas zloduchovi, kterého sám stvořil?

Na imdb.com 73, na csfd.cz 76 procent: Vtipně satirický převrácený pohled na superhrdiny a žánrová klišé s obvyklým nádavkem odkazů na kdekterý film.

Zadní strana dosavadního vydání 

Žánr: Animovaný / Akční / Rodinný / Komedie / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2010

Délka: 92 minut

Původní název: Megamind

Světová premiéra: 28. října 2010 – Kazachstán / Rusko

Kinopremiéra v ČR: 2. prosince 2010

Režie: Tom McGrath

Scénář: Alan J. Schoolcraft, Brent Simons

Produkce: Lara Breay, Denise Nolan Cascino, Stuart Cornfeld, Holly Edwards, Ben Stiller, Justin Theroux, Guillermo del Toro

Hudba: Lorne Balfe, Hans Zimmer

Střih: Michael Andrews

Společnost: DreamWorks Animation / Pacific Data Images / Red Hour Films

Hlasy v původním znění: Will Ferrell (Megamind), Brad Pitt (Metro Man), Tina Fey (Roxanne Ritchieová), Jonah Hill (Hal Stewart / Titan), David Cross (Minion), Ben Stiller (Bernard), Justin Theroux (Megamindův otec), Jessica Schulte (Megamindova matka), Tom McGrath (Lord Scott / vězeňská stráž), Emily Nordwind (Lady Scottová), J. K. Simmons (Warden), a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, polsky, slovensky, 2.0 anglicky audiokomentář

Titulky: česky, česky komentář, anglicky, anglicky komentář, polsky, polsky komentář, slovensky

Obraz: barevný 16:9 (2,35:1, podle imdb.com 1,44:1)

Bonus:

  • Audio komentář: hovoří Tom McGrath, Denise Nolan Cascino, Lara Breay, Alan Schoolcraft a Brent Simons
  • Megamysl: Seznamte se s herci
  • Vystřižená scéna
  • Filmové ukázky: Kung Fu Panda 2, Rango, Trailer ke hře Megamysl od THQ
  • Svět DreamWorks Animation: Shrek, Jak vycvičit draka, Kung Fu Panda, Madagaskar