DVD HIT – V moci posedlosti

 

Nicole Kidman a Alec Baldwin v thrilleru o lásce, vášni, posedlosti a zradě V moci posedlosti. Vydání je naplánováno na úterý 17. června 2008, datum je však pouze přibližné a může se změnit. Ve skutečnosti vyšel tento titul edice DVD HIT až 23. června 2008. Cena 49,– Kč.

 

Mladý manželský pár Andy a Tracy si zakoupí vysněný viktoriánský dům. On pracuje na univerzitě, ona dělá dobrovolnou dětskou vychovatelku. Ke štěstí jim schází jen děti a peníze na opravu jejich domu. Obstarají si proto podnájemníka, brilantního chirurga Jeda. Tracy totiž pracuje v nemocnici jako dobrovolná ošetřovatelka dětí a tam zjistí, že mladý chirurg Jed Hill, který nedávno nastoupil do nemocnice v městečku Westerly, je Andyho spolužákem ze střední školy. Jed úspěšně zvládne operaci dívky, těžce zraněné neznámým násilníkem. Není to první případ, kdy se obětí stala studentka a policie není schopna zajistit dívkám bezpečnost, čímž je mladý děkan fakulty Andy znepokojen.

 

 

Nový nájemník vede poněkud hlučný noční život s častými dámskými návštěvami. Přesto se mu Andy zmíní, že Tracy trpí častými bolestmi břicha. Jednoho dne najde Andy na své zahradě mrtvou další ze svých studentek – je zřejmě novou obětí úchylného vraha. Detektivka Harrisová mu naznačí, že i on sám je mezi podezřelými. Aby od sebe odvrátil podezření, které mu naznačila detektivka Harrisová, souhlasí s odebráním spermatu.

 

 

Drama přichází ve chvíli, kdy se Tracy zhroutí s prudkými bolestmi, je odvezena do nemocnice a musí se podrobit operaci. Tu provede sám Jed a vinou chybného zákroku jí těžce poškodí zdraví. Zjistí, že je Tracy těhotná, musí však mladé ženě přivodit potrat a pak se jí rozhodne pro podezření z degenaritivních změn odejmout oba vaječníky. Ukáže se však, že orgán byl v pořádku. Tracy, která tak ztratila šanci na další dítě, se vydává na nekompromisní cestu pomsty – zažaluje nemocnici o 20 milionů dolarů a opustí svého manžela, který zákrok schválil. Navíc po propuštění z nemocnice zmizí. Od této chvíle Andyho život připomíná noční můru.

 

Když se mu podaří zcela náhodou dopadnout vraha, prozradí mu Harrisová, že podle zkoušek spermatu je neplodný. To znamená, že Tracy čekala dítě s milencem. Začne po své žene pátrat, aby nakonec došel k šokujímu odhalení, které se stane rozbuškou smrtícího střetnutí.

 

 

Výborně propracovaná zápletka nabízí drama i milostné motivy a především dává vyniknout skvělým hercům.

 

Volba kapitol

 

Žánr: Thriller / Krimi

Země původu: USA, Kanada

Rok vzniku: 1993

Délka: 107 minut

Originální název: Malice

Světová premiéra: 29. září 1993 – USA

Premiéra v kinech ČR: 5. srpna 1994

 

Menu DVD

 

Režie: Harold Becker

Scénář: Aaron Sorkin, Jonas McCord, Scott Frank

Produkce: Harold Becker, Peter Brown, Michael Hirsh, Patrick Loubert, Thomas J. Mack, Charles Mulvehill, Rachel Pfeffer

Hudba: Jerry Goldsmith

Kamera: Gordon Willis 

Střih: David Bretherton

Kostýmy: Michael Kaplan

Výroba: Castle Rock Enternaiment / Nelvana / New Line Cinema

Natáčeno: Massachusetts, USA

 

Nastavení zvuku 

 

Hrají: Alec Baldwin (Dr. Jed Hill), Nicole Kidman (Tracy Kennsingerová), Bill Pullman (Andy Safian), Peter Gallagher (Dennis Riley), Bebe Neuwirth (detektiv Dana Harrisová), Anne Bancroft (paní Kennsingerová), George C. Scott (Dr. Martin Kessler), Tobin Bell (Earl Leemus), Gwyneth Paltrow (Paula Bellová), Josef Sommer (Lester Adams), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky, anglicky

Titulky: podle obalu české, ale na disku nejsou 

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: Filmografie (Harold Becker – režisér, Alec Baldwin – Dr. Jed Hill, Nicole Kidman – Tracy Kennsinger, Bill Pulman – Andy Safian), Fotogalerie, Upoutávka

Region: 2

Přístupnost: 15

 

Bonusy