Zemřela Anne Bancroftová

Ve věku 73 let zemřela americká herečka Anne Bancroftová. Oznámil to ve středu podle agentury AP mluvčí jejího manžela, producenta a herce Mela Brookse.
  

Anne Bancrofotová spadala do kategorie „klasických“ herců. Do filmu pronikla v roce 1952 a to rolí ve filmu „Don’t Bother to Knock“. Na obrazovkách se objevila po boku Marilyn Monroe, Richarda Widmarka, Cornel Wildeové, Susan Haywardové, a Victora Matureho. Pětkrát byla nominována v kategorii nejlepší herečka. Hrála i vřadě slabších filmů, ale vždy podávala kvalitní výkon. Narodila se jako Anna Maria Italiano v Bronxu v New Yorku 17. září roku 1931. Vdala se za Martina Maye 1. června 1953. V roce 1957 se rozvedla. Byla nespokojená s výběrem rolí a v roce 1958 se odstěhovala z New Yorku a zakotvila v broadwayské „Two for the Seesaw“ jako protějšek Henryho Fondy.

V roce 1963 získala Oskara za film The Miracle Worker (nejlepší herečka v hlavní roli) režírovaným Arthurem Pennem. V kategorii nejlepší herečka v hlavní roli získala Oscara také za účinkování ve filmu Absolvent.