Bontonfilm – Muži v naději

Další důkaz, že trafiky se staly místem „plnohodnotného" uvádění novinek a přestaly být místem výhodných koupí, posílá na pulty Bontonfilm v neděli 29. ledna 2011. Kratičce po e-shopovém uvedení bude za 199,- Kč ke koupi úspěšná česká komedie Muži v naději. Scenárista, režisér a producent Jiří Vejdělek přichází po úspěšné komedii Ženy v pokušení s novým snímkem věnovaným tentokráte mužům.

Může být nevěra základem šťastného manželství? Šarmantní bonviván Rudolf je o tom přesvědčen: "Ženská má mít pocit, že o chlapa musí bojovat, musí se snažit, aby si ho udržela. A hlavně, ženská se nesmí nudit …!!!"

Rudolf s úspěchem uplatňuje svou divokou teorii v každodenní praxi a to s neutuchajícím elánem, který je u čerstvého šedesátníka záviděníhodný. O to víc pak nechápe naivitu svého nesnesitelně korektního zetě Ondřeje, který pro samé svědomité plnění povinností nevnímá, jak nebezpečně se jeho žena Alice začíná nudit. Milující tatínek a kamarádský tchán Rudolf proto nabídne Ondřejovi několik prověřených rad, jak vnést do skomírajícího manželství potřebný vzruch. Koneckonců jde o rodinné štěstí jeho jediné dcery…

Z nudného slušňáka Ondřeje se pak díky románku s krásnou Šarlotou skutečně stává sebevědomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastní manželkou. Situace je to sice krásná, ale dlouhodobě neudržitelná. Už proto, že skutečnými pány tvorstva jsou pochopitelně ženy. Ondřeje čeká smršť komediálních situací, kterým čelí s odzbrojující kombinací typicky mužských vlastností – hravou vynalézavostí a nezničitelnou nadějí, že všechno dobře dopadne.

Na csfd.cz 73 procent, ba dokonce 70 procent od Fuky. Pro některé pobuřující obhajoba nevěry, pro jiné povedená komedie.

Zadní strana

Žánr: Komedie

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2011

Délka: 110 minut

Kinopremiéra v ČR: 25. srpna 2011

Režie: Jiří Vejdělek

Scénář: Jiří Vejdělek

Produkce: Jana Gospičová, Jiří Vejdělek, Tomáš Hoffman

Hudba: Jan P. Muchow

Kamera: Martin Šácha

Střih: Ondřej Hokr

Kostýmy: Katarina Bieliková – Štrbová

Zvuk: Marek Hart

Masky: Jiřina Pahlerová

Architekt: Milan Býček

Natáčeno: Praha, Česká republika

Hrají: Jiří Macháček (Ondřej), Boleslav Polívka (Rudolf), Petra Hřebíčková (Alice, Ondřejova žena), Vica Kerekes (Šarlota), Simona Stašová (Marta, Rudolfova žena), Lukáš Langmajer (Louis), Hynek Čermák (masér), Filip Antonio (Pavlík), Michal Novotný (číšník v Café Max), Jitka Čvančarová (průvodkyně), Eliška Křenková (Bára), Emma Smetana (Irena), Berenika Kohoutová (mladá Marta), Václav Jílek (mladý Rudolf), Eva Nosálková (zdravotní sestra), Zuzana Onufráková (rozzlobená maminka), Ester Kočičková (kamarádka rozzlobené maminky), Vojtěch Švejda („kolaborant"), Nastasja Gospičová (dlouhonohá dívka), Milan Býček (primář), Ondřej Zach, a další

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: teaser, trailer, fotogalerie