Kuře v hodinkách – vychází jubilejní edice!

40 let od prvního vydání alba skupiny Flamengo „Kuře v hodinkách“ přináší Supraphon Jubilejní edici, které je věnována následující tisková zpráva.

Česká rocková kapela Flamengo vznikla v roce 1966 díky iniciativě bubeníka Přemysla Černého. Ve skupině se vystřídalo několik sólistů – Petr Novák, Viktor Sodoma, Karel Kahovec, či Petr Sedláček. Na začátku sedmdesátých let se ustálilo vůbec nejsilnější složení v historii této kapely: Vladimír Mišík, Ivan Khunt, Pavel Fořt, Jan Kubík, Vladimír Kulhánek a Jaroslav Erno Šedivý.

Právě v této sestavě, a v pro rock velmi těžké době začínající normalizace, Flamengo na koncertech zpívalo budoucí album „Kuře v hodinkách“, avšak celé v angličtině. Téměř jako zázrakem se podařilo producentu Hynku Žalčíkovi v tehdejším Supraphonu dohodnout nahrání dnes již legendárního alba. Podmínkou však byly české texty. Volba padla na Josefa Kainara, který během několika dní dodal texty, které naprosto dokonale doplnily hudební sílu a to měrou vrchovatou… Josef Kainar se vydání alba v roce 1972 již nedožil, ale nejen tímto albem se zasloužil o výraznou kvalitu české (nejen) rockové a jazzové muziky. Je autorem všech písní alba s jedinou výjimkou „Stále dál“, která je dílem Hynka Žalčíka.

 

Konstalace hvězd při natáčení alba v roce 1971 byla natolik příznivá, že vzniklo dílo, které je dnes považováno za nejlepší české rockové album historie. Album se začalo natáčet 20. prosince 1971 ve studiu v Dejvicích v bývalém (a nyní současném) semináři.

  

24. února 2012 vychází jubilejní edice KUŘE V HODINKÁCH, nabízí původní album a přidané bonusové písně „Každou chvíli“, „Týden v elektrickém městě“ a „Kuře v hodinkách“ (alternativní singlovou verzi). Zcela zásadní je nový mastering z původních pásů, který na rozdíl od minulého vydání umožnil „vytěžit“ maximum z originální nahrávky na CD. Zároveň bude i mimořádný a výpravný booklet (autor Karel Haloun) s kompletem textů, jež bude obsahovat také zcela neznámé nebo nikdy nepoužité fotografie kapely (pro tehdejší vydavatelství v sedmdesátých letech nepřijatelné). 

 

Obrovská energie, moderní aranže s využitím dechů a nadčasový zvuk jediného alba skupiny Flamengo KUŘE V HODINKÁCH si posluchači mohou vychutnat již od 24. února, kdy jubilejní edice vychází.