Atypfilm – Potkan 007

 

Společnost Atypfilm by ve středu 2. července 2008 měla na pulty předložit film Potkan 007 v ceně 42,– Kč. Svein a jeho potkan Halvorsen jsou nejlepší přátelé. Okolí však pro ně nemá pochopení. Svein se ale nevzdává a je rozhodnut ukázat všem, jak jsou potkani úžasní! Hřejivé a zábavné dobrodružství o tom přesvědčí i vás.

 

Co můžete dělat, když celý svět nenávidí potkany a váš nejlepší kamarád Halversen je potkaní mazlíček? Svein zjistí, že svět nemá k potkanům vůbec žádnou úctu a tak se rozhodne, že přesvědčí lidi, že potkani jsou roztomilí a bezvadní kamarádi. Podle Sveina jsou totiž lidi hrozně hloupí, když mají rádi jen kočky a psy. Nejsou snad potkani, stejně jako hadi a prasata, taky moc prima? Svein se pokouší přesvědčit svého kamaráda Dana, aby se s jeho potkanem jménem James Bond utkal v bitvě, ale Dan z toho není moc nadšený. Svein by konečně rád uspěl ve svém projektu rozesmívání potkanů. Když však na svůj projekt zůstane úplně sám, zdá se být všechno ztracené. Nová spolužačka Melissa Svenovi navrhne, aby se s Halvorsenem zúčastnili každoroční soutěže domácích mazlíčků. Tady by mohli všem ukázat, jak úžasní dokážou potkani být.

 

Svein začne Halvorsena trénovat, aby byl potkan vce formě, ale potkani jsou pořádní nezbedové a tak Svein začne mít problémy. Učitelé, ředitel školy, ředitelé nemocnic i rodiče už mají kousků podařené dvojice dost. A tak je Svenovi jasné, že už nejde jen o soutěž, ale také o přátelství s Danem a Melissou. A co s Halvorsenem? Vrátí ho rodiče do obchodu s domácími mazlíčky, nebo dovolí, aby si ho Sven nechal? 

 

Uf, dokončeme popravu citací z ČSFD: „Co to mělo bejt?! …No začnu u toho co se mi líbilo. A to bylo… Snad jenom ten potkan. A teď to co se mi nelíbilo: Název, název potkana, herci, děj, provedení, debilně vymyšlený happyend, animace, …to, jak role ve filmu byly zahrané strašně přehnaně a vlastně všechno ostatní. Hrůza, děs, mor, zkáza, bída, utrpení. … Jo a dovoluju si nesouhlasit s předchozím komentářem „Nevhodné pro děti nad 12 let“. Tento film je nevhodný pro děti nad pět let!!!“

 

A bojme se, ono to má i pokračování s názvem Potkan 007 a UFO.

 

Žánr: Komedie
Země původu: Norsko
Rok vzniku: 2006
Délka: 70 minut
Světová premiéra: 3. března 2006
Původní název: Svein og rotta
Režie: Magnus Martens
Námět: Marit Nicolaysen
Scénář: Siv Rajendram, Kristin Ulseth
Produkce: Dag Alveberg, Nina B. Andersson
Hudba: Stein Berge Svendsen
Kamera: Marius Johansen Hansen
Společnost: Maipo Film- og TV Produksjon
Hrají: Thomas Saraby Vatle (Svein), Celine Louise Dyran Smith (Melissa), Luis Engebrigtsen Bye (Dan), Benjamin Gulli (Kim), Miriam Sogn (Mor), Aslag Guttormsgaard (Far), Rasmus Hoholm (Magnus), Jan Gunnar Røise (Trumma), Marie Louise Tank (rektor), Håvard Lilleheie (konferencier), Bjarte Hjelmeland (Snorre), Janny Hoff Brekke (Dani Dyrebutikk), Severin Eskeland (Johnny), Steinar Sagen (Blind mann), Tina Løvberg (Monica), Ninni A. Borge (Camilla)

Údaje o DVD (jako tradičně, sám vydavatel detailnější údaje neuvádí):
 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 norsky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD5 16:9
Bonus: žádný