Filmag zábava – Nitti Vykonavatel

Filmag v ediční řadě Zábava nabízí v pátek 16. března 2012 televizní film Nitti Vykonavatel za 99,- Kč. Nástupce Al Capone v klasické mafiánce.

Al Capone má reputaci, Nitti má moc.

Byl hlavním mužem Al Caponeho a v době, kdy byl slavný gangster ve vězení, se stal dokonce jeho nástupcem. Frank Nitti – vykonavatel drsných mafiánských praktik.

Narodil se na Sicílii v roce 1888. Po skončení 1. světové války emigroval do Ameriky a změnil si jméno na Frank Nitti. Nejprve žil v New Yorku, později se přestěhoval do Chicaga. Tady ho vzal pod ochranná křídla Al Capone, který mu dal na starost pašování alkoholu a jeho distribuci. Jak Nittiho moc rostla, zvyšovalo se také riziko ohrožení jeho života. Tomuto tlaku mocný Sicilián nakonec podlehl a v roce 1943 ukončil svůj život třemi ranami z revolveru.

Na imdb.com 55 procent, na csfd.cz 77 procent: Vcelku zajímavě natočený život pravé ruky Al Caponeho, na jedné straně nelítostného mafiána, na straně druhé milujícího manžela a starostlivého otce.

Zadní strana

Žánr: Drama / Krimi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1988

Délka: 99 minut

Původní název: Frank Nitti: The Enforcer

Světová premiéra: 17. dubna 1988 – USA

Režie: Michael Switzer

Scénář: Lee David Zlotoff

Produkce: Daniel T. Cahn, Joel Fields, Ronald H. Gilbert, Leonard Hill, Robert O’Connor, Lee David Zlotoff

Hudba: Yanni

Kamera: Paul Onorato

Střih: Daniel T. Cahn

Kostýmy: Raymond Lee

Společnost: Giro International / Leonard Hill Films

Hrají: Anthony LaPaglia (Frank Nitti), Vincent Guastaferro (Al Capone), Trini Alvarad (Anna), Michael Moriarty (Hugh Kelly), Michael Russo (Paul Ricca), Louis Guss, Clayton Landey (Ted Newberry), Bruce Kirby (Anton Cermack), Renata Vanni, Michael Collins, Mike Starr (seržant Harry Lang), Wayne Grace, Peter Iacangelo, Pat Renella, Lynn Tufeld, John Shepherd, Alan Blumenfeld, Lloyd Alan, Michael Goldfinger, Larry Eisenberg, Phil Rubenstein, Hank Azaria, Joe Dorsey, John Briganti, Eugene Brusilovsky, Tony Colitti, David Correia, Ward Costello, Vinnie Curto, Patrick DeSantis (Parillo), Bill Dunnam, M. C. Gainey, Bennett Liss, Gregory Littman, Larry Marko, Jeff Maynard, Bob Mendelsohn, Ralph Peduto, Judith Piquet, Carl Princi, Tessa Richarde, Larry Robb, Frank Schuller, Lincoln Simonds, Elise Turner, Harry Woolfe, Bruno Kirby, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: