PC Premiéra – Gene Troopers

Tento týden se na stánky s novinami dostala hra od dalšího vydavatele, o kterém jsme dosud nepsali. Jmenuje se PC Premiéra a hra má název Gene Troopers. Cena 99,– Kč.

Tato hra je z žánru FPS, což značí First-Person Shooter. Jde o podžánr akčních počítačových her charakteristický simulací vlastního pohledu herní postavy, neboli postavy za kterou hráč jedná v samotné hře. Zkratka znamená v češtině střílečka z pohledu první osoby. Tento pojem se používá i k odlišení od akčních her zobrazovaných z pohledu třetí osoby (tzv. TPS (Third-Person Shooter) – střílečka z pohledu třetí osoby). Pro znázorňované násilí a snahu o maximální vizuální realismus, zastoupený ve většině her tohoto žánru, stává se tento žánr kontroverzním odvětvím herního průmyslu.

Gene Troopers je sci-fi 3D akce od slovenského týmu Cauldron a společnosti Playlogic, která hráče zavádí do fiktivní budoucnosti, kde se nejdůležitějším materiálem staly lidské geny. Jde o tak vzácnou surovinu, že se musí krást, což je úkol právě pro Gene Troopers. Jde o elitní jednotky geneticky upravených vojáků, kteří si cestují po galaxii, hrají si na ochránce pořádku a kradou různým formám života jejich geny. Vedlejším efektem takové krádeže je přitom smrt. Získané geny jsou pak použity k tvorbě nových členů Gene Troopers, kteří budou loajálně sloužit, na nic se neptat a vykonávat zadané příkazy. Jednou z obětí Gene Troopers se stane i hlavní hrdina a jeho dcera Mareen. Tím je dána hlavní zápletka, která se točí okolo pomsty na Gene Troopers a možná i něčem/někom dalším.

Hra nabízí slušnou řádku misí zasazených do 6 světů, kde žijí odlišné rasy a fungují i jiné přírodní zákony. Koncept Gene Troopers má být otevřený a umožňovat hráči volbu vlastního způsobu splnění zadaného úkolu. O otevřenosti konceptu svědčí i možnost dosažení několika odlišných konců. Hráč má v roli Gene Troopera k dispozici celou řadu schopností a dovedností, které může dle svého preferovaného stylu hraní vylepšovat. Nechybí samozřejmě řádka zbraní různého kalibru i účinku, jejichž střelba jistě nechá vyniknout fyzikální Havok engine a speciální efekty.

Doporučená konfigurace:
Windows 98/ME/2000/XP/
DirectX 9.0c (nachází se na disku s hrou)
procesor 1.6 GHz, 256 MB RAM
grafická karta Radeon 8500, GeForce 3 nebo lepší (kromě GeForce 4 série MX)
2 GB volného místa na pevném disku
DVD-ROM, klávesnice, zvuková karta, myš