Bontonfilm – Soukromý vesmír

Jako svou další trafikovou novinku volí Bontonfilm v úterý 31. července 2012 zástupce u nás velmi populárního žánru, jde o časoměrný dokument Soukromý vesmír za 199,- Kč. Dějiny jedné rodiny v 37 letech.

Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu.

Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Helena Třeštíková začala sledovat s filmovým štábem svou kamarádku Janu v roce 1974. Jana tehdy čekala první dítě s manželem Petrem a právě život jejich syna Honzy je osou tohoto filmu. Před kamerou se tu narodí, vyrostou a dospějí dohromady tři děti a jejich rodiče prožijí velkou část svého života.

Zatímco archivní záběry připomínají uměleckou kariéru Karla Gotta, významné okamžiky dobývání kosmu či zásadní politické proměny této země, deníky rodiny Kettnerových, které si po celou dobu pečlivě vedl otec rodiny Petr, nabízejí soukromou alternativu velkých dějin.

Manželé Kettnerovi a jejich děti nevedou tak dramatický život jako hrdinové předchozích režisérčiných filmů Marcela, René a Katka. Jako statisíce dalších Čechů i Kettnerovi v éře nesvobody soustředili pozornost na svůj „soukromý vesmír".

Fascinující cesta jejich životem je i díky tomu velmi optimistickým a zároveň dojemným svědectvím o důležité roli rodiny, o jedinečnosti a pestrobarevnosti lidského života a neustálém hledání jeho smyslu.

Na csfd.cz 71 procent.

Žánr: Dokument

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2012

Délka: 82 minut

Kinopremiéra v ČR: 26. ledna 2012

Režie: Helena Třeštíková

Námět:

Scénář: Helena Třeštíková

Dramaturgie: Michael Třeštík, Jan Gogola ml., Hana Stibralová

Šéfdramaturg ČT: Jana Škopková

Produkce: Kateřina Černá, Pavel Strnad

Šéfproducent ČT: Petr Morávek

Střih: Jakub Hejna

Mix zvuku: Lukáš Moudrý

Společnost: Česká televize

Účinkují: Jana Kettnerová, Petr Kettner, Jan Kettner, Anna Kettnerová-Jirásková, Eva Kettnerová, Samuel Jirásek, Edurna Lertxundi, Martin Lertxundi

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1, 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící, anglicky

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: trailer