Magic Box – Ratatouille

Původní možnost, že Magic Box v úterý 7. srpna 2012 dodá na pulty trafik za 199,- Kč úspěšný animák Ratatouille, se nakonec nepotvrdila, nikdo tento titul v distribuci nakonec neuvádí. Komedie pro skutečné fajnšmekry nakonec dorazila do prodeje v pondělí 13. srpna 2012.

Oscarem oceněný režisér Brad Bird a vypravěčští mistři z Pixar Animation Studios uvádějí film Ratatouille, nejoriginálnější komedii letošního léta o tak bizarním přátelství, jaké si jen lze představit. Hlavním hrdinou filmu je krysák Remy, který odvážně sní o tom, že se stane vyhlášeným kuchařem v pařížské pětihvězdičkové restauraci. Společně se zkrachovalým vynašečem kuchyňských odpadků Linguinim se vydává za svým cílem, stát se nejvyhlášenějším kuchařem v Paříži.

 

Remy měl celý život dokonalý čich a na krysu také velice neobvyklý sen: vařit v luxusní restauraci. Nenechá se zviklat očividnými potížemi, se kterými se krysa, toužící po kariéře v oboru, který hlodavce přímo nenávidí, nevyhnutelně setká, nemluvě o výtkách ostatních členů rodiny, kteří se mu snaží domluvit, aby se spokojil s tradičním životem na skládce, a své touhy uspokojuje skromným flambováním a smažením. Ale když ho okolnosti doslova vrhnou do restaurace, kterou proslavil jeho kuchařský vzor Auguste Gusteau (jehož heslo "vařit může každý" Remyho po celý život inspirovalo), brzy zjistí, že pokud jste krysa a někdo vás uvidí, může vám v kuchyni jít doslova o život.

 

Když už se zdá, že je se splněním Remyho snů konec, potká toho, koho potkat potřebuje, přítele, který mu věří: stydlivého a podřadného vynašeče odpadků, kterého z restaurace čeká vyhazov. Teď, kdy už oba nemají co ztratit, se z Remyho a Linguiniho stanou bizarní společníci, kteří, hnáni Linguiniho nešikovností a Remyho neobvyklými nápady, převrátí Paříž vzhůru nohama na neuvěřitelné cestě plné humorných zápletek, působivých zážitků a těch nejnepravděpodobnějších triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili.

Na imdb.com 81, na csfd.cz 86 procent: Esence Pixarovského umu – překrásná animace a skvělý nápad.

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Rodinný / Komedie / Pohádky

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 108 minut

Původní název: Ratatouille

Světová premiéra: 22. června 2007 – USA

Kinopremiéra v ČR: 13. září 2007

Režie: Brad Bird, Jan Pinkava

Námět: Jan Pinkava, Jim Capobianco, Brad Bird

Scénář: Brad Bird

Produkce: John Lasseter, Brad Lewis, Andrew Stanton, Galyn Susman

Hudba: Michael Giacchino

Střih: Darren T. Holmes

Společnost: Pixar Animation Studios / Walt Disney Pictures

Hlasy v původním znění: Patton Oswalt (Remy), Ian Holm (Skinner), Lou Romano (Linguini), Brian Dennehy (Django), Peter Sohn (Emile), Peter O’Toole (Anton Ego), Brad Garrett (Gusteau), Janeane Garofal (Collette), Will Arnett (Horst), Julius Callahan (Lalo / Francois), James Remar (Larousse), John Ratzenberger (Mustafa), Teddy Newton (právník Talon Labarthe), Tony Fucile (Pompidou / zdravotní inspektor), Jake Steinfeld (Git, laboratorní krysa), Brad Bird (Ambrister Minion), Stéphane Roux (vypravěč), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 5.1 česky, 2.0 slovensky, 2.0 arabsky, 5.1 maďarsky

Titulky: česky, anglicky, arabsky, maďarsky, slovensky

Obraz: barevný PAL 16:9 (2,39:1, podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: Remy & Emily ve zcela novém krátkém animovaném filmu "Vaši kamarádi hlodavci", Kulinářská specialita a film – rozhovor s Bradem Birdem a Thomasem Kellerem, "Únos" – krátký humorný animovaný film