Filmag zábava – Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází

V ediční řadě Filmag zábava se po delší době objevuje opět zástupce italských hororů, v pátek 14. září 2012 se objeví na pultech Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází za 99,- Kč. Egyptské prokletí řádí na území Manhattanu.

Malá Susie Hackerová je spolu se svými rodiči v Egyptě, kde se její otec, slavný archeolog, zabývá průzkumem prastarých hrobek. Během prohledávání tajemného hrobu se profesorovi Hackerovi podaří zničit pečeť, která věznila starobylé Zlo. Profesor na čas oslepne a entita, která byla po mnoho věků uvězněna hluboko v poušti, vstoupí do jeho nevinné dcerky. Po návratu do New Yorku se konečně projeví pravá podstata prokletí a s děsivou pravidelností se začínají objevovat první krvavé vraždy.

Na imdb.com 45 procent, na csfd.cz 55 procent: Na Fulciho velmi slabé, šité horkou jehlou a s výjimkou závěrečných minut velmi nudné. Pokus křížit Indiana Jonese s Vymítačem ďábla zcela selhal.

Zadní strana 

Žánr: Horor

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1982

Délka: 89 minut

Původní název: Manhattan Baby

Světová premiéra: 12. srpna 1982 – Itálie

Režie: Lucio Fulci

Scénář: Elisa Livia Briganti, Dardano Sacchetti

Produkce: Fabrizio De Angelis

Hudba: Fabio Frizzi

Kamera: Guglielmo Mancori

Střih: Vincenzo Tomassi

Kostýmy: Massimo Lentini

Společnost: Fulvia Film

Natáčeno: Káhira, Egypt / New York City, New York, USA

Hrají: Christopher Connelly (profesor George Hacker), Laura Lenzi aka Martha Taylor (Emily Hackerová), Brigitta Boccoli (Susie Hackerová), Giovanni Frezza (Tommy Hacker), Cinzia de Pontiová (Jamie Lee), Cosimo Cinieri aka Laurence Welles (Adrian Mercato), Andrea Bosic (optik), Carlo De Mejo (Luke), Enzo Marino Bellanich (Wiler), Mario Moretti (Tennant), Lucio Fulci (Dr. Forrester), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (2,35:1) – opravdu to tak na obalu píšou

Bonus: