Filmexport Home Video – Záhady starověku: Vyslanci cizích světů

Společnost Filmexport Home Video se ve středu 28. listopadu 2012 vrací zpět k dokumentům ruské televize a vydává za 99,- Kč DVD s názvem Záhady starověku: Vyslanci cizích světů. Název v originále napoví víc – Atlantida – Naši předci z vesmíru.

Archeologové v Mexiku nedávno objevili starou hrobku, v níž nalezli zlaté sošky exotických ptáků s trojúhelníkovými křídly a kolmými ocasními pery, které svým tvarem velmi připomínají moderní bojové letouny. V Egyptě byl na jedné ze starověkých nástěnných maleb objeven podrobný nákres vrtulníku se dvěma rotory, jako mají ty dnešní.

Co tyto nalezené artefakty znamenají? Současní experti je pomocí konvenčních vědeckých metod vysvětlit nedokážou. Dávné mýty vypráví o egyptských faraónech vznášejících se na létajících discích. Proslulý král David zničil stovky svých nepřátel zázračným mečem, z něhož sršely blesky.

Historikové nyní přicházejí se zcela novou teorií, která tvrdí, že na naší planetě kdysi dávno vzkvétala nesmírně vyspělá civilizace. Je možné, že by tato civilizace přicestovala na Zem z neznámých končin ve vesmíru? Potvrzují snad nalezené artefakty tuto novou teorii, jež převrací dějiny lidstva naruby?

Žánr: Dokument

Země původu: Rusko

Rok vzniku: 2011

Délka: 45 minut

Podle FEXu:

Původní název: Атлантида. Предки из космоса

Režie: Anatolij Nevelskij

Scénář: Natalia Jelmanova

Studio: VGTRK

Se jménem tohoto režiséra je na YouTube k vidění dokument s názvem День космических историй – Заговор богов o délce 47:53, který je věnován popírání Darwinismu a teorii o stvoření naší planety a života na ní jako pokusu jakési cizí, vnější síly z hlubin kosmu.

Uváděný název a popis patří dokumentu o délce 47:42 (začíná popisem křišťálové lebky, milý Indiano, a končí sebezničením neekologicky se chovajících Atlantiďanů), ten má ale zcela jiný tvůrčí tým:

 

Zjišťovat realitu případnou koupí dokumentu určitě nebudu, takže záhadu, co vlastně na disku bude a od koho, ponechám nerozřešenu. 

Režie: Fedor Kalugin

Asistent režie: Ilja Andrašnikov

Scénář: Olga Kokoreva

Redaktor: Jevgenij Kozyr

Produkce: Oxana Barkovskaja, Alexej Šaršakov, Natalija Berňakova, Jevgenij Prokopenko

Vedoucí projektu: Igor Prokopenko

Kamera: Vadim Korotkij

Zvuk: Dmitrij Skrjavič

Hudba: Denis Čerkašin

Komentář: Boris Mironov

Údaje o DVD neznámé:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný