Filmag válka dokument – Bitevní pole 2. světové války – 12. DVD – Válka v Pacifiku, část 2

Filmag v ediční řadě Válka dokument ve čtvrtek 6. prosince 2012 vydává další pokračování dokumentární válečné série za 99,- Kč, v prodeji bude disk Bitevní pole 2. světové války – 12. DVD – Válka v Pacifiku, část 2.

Rozsáhlá dokumentární série, kterou vám přinášíme na 16 DVD, mapuje všechny klíčové bitvy, postavy a technologie 2. světové války. Díky dosud neviděným archivním záběrům a unikátním výpovědím válečných veteránů můžete podrobně nahlédnout pod pokličku nejkrvavějších událostí moderních dějin.

 

VÁLKA V PACIFIKU

 

Po vypuknutí druhé světové války měly Spojené státy sedm letadlových lodí a jednu doprovodnou letadlovou loď. Nestačily uplynout ani čtyři roky a počet těchto strojů se přiblížil stovce. A právě operační svaz rychlých lodí se stal hlavní útočnou silou amerického námořnictva v druhé půlce války v Pacifiku. V době Bitvy v Leytském zálivu se letadlové lodě ukázaly jako jeden z nejsilnějších nástrojů v historii námořní války, který jako jediný dokázal vymazat japonskou leteckou sílu a odstranit nepřátelské lodě z hladiny moří.

Zadní strana 

Žánr: Dokument / Válečný  

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 69 + 61 minut

Původní název: Battle Ground Series

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: