True Media Experience – Lokomotiva Tomáš – Společně na trati

V neděli 27. ledna 2013 přijíždí za 99,- Kč v přehledu distribuovaných DVD další mašinkovský disk Lokomotiva Tomáš – Společně na trati. Jako vydavatel je na náhledu obalu uvedena společnost True Media Experience. Více než 60 minut nových příběhů!

Tomáš a jeho kamarádi se vracejí se šesti novými dobrodružstvími, ve kterých se opět setkáme s mašinkami z ostrova Sodor.

DVD obsahuje epizody:

Mollyin zvláštní vlak (213. Molly’s Special Special / Paul Larson – 18. září 2005)

Mašinka Molly je na ostrově nová. Dostala za úkol vozit prázdné vagony, do kterých se dá naložit uhlí. Je z toho celá nešťastná: raději by tahala plné vagony, tak jako ostatní lokomotivy. Jedna malá nepříjemnost ale stačí k tomu, aby pochopila, že i její práce je důležitá.

Važte si Gordona (214. Respect for Gordon / James Mason – 18. září 2005)

Když Gordonovi začne rachotit pod kolem, vyslouží si posměch od ostatních mašinek. Jenže pak jde Gordon do opravy a ti, kteří se mu smáli, musí převzít jeho práci. Najednou zjistí, kolik toho jejich kamarád zastane, a Gordon jim i se svým rachocením začne chybět. A Gordon zase pochopí, že bez pomoci kamarádů by se doprava na ostrově zastavila.

Emily všechno ví (225. Emily Knows Best / Marc Seal – 28. října 2005)

Emily veze cestující ke zřícenině hradu – a najednou se rozhodne, že se staně královnou. Toby si nemyslí, že je to dobrý nápad… jenže Emily má svou hlavu. Když poradí Percymu, jak vyzrát na neposlušné vagony, způsobí hotové neštěstí. A taky zjistí, že být královnou je těžší, než si myslela.

Zachraňte Edwarda (231. Saving Edward / James Mason – 18. listopadu 2005)

Edward začne sípat a všimne si, že mu uchází pára. Nechce ale, aby to zjistil pan Topham: má strach, že by ho dali do šrotu. Tomáš se nabídne, že za Edwarda vyřídí důležitý úkol. A v tu chvíli pan Topham zpozoruje, že něco není v pořádku, a pošle Edwarda do opravy.

Rheneas a dinosaurus (218. Rheneas and the Dinosaur / Paul Larson – 2. října 2005)

Na ostrově se najdou vzácné pozůstatky dinosaurů. Hubený kontrolor pan Percival potřebuje, aby je někdo převezl na překladové nádraží. Pověří touto prací Rhenease – ale ukáže se, že pro jednu mašinku je dinosauří kostra příliš těžká. Naštěstí Rheneasovi pomůže Skarloey, a tak dinosauří náklad dorazí právě včas, aby mohl být vyfotografován.

Tomáš a orel skalní (232. Thomas and the Golden Eagle / Abi Grant – 18. listopadu 2005)

Na ostrově Sodor byl spatřen zlatý orel. Tomáš a Percy ho moc chtějí vidět, a tak se dohodnou, že si navzájem pomohou s prací. Ale chudák Percy nakonec udělá všechnu práci za Tomáše! Tomáš ještě pořád hledá orla, když si vzpomene na Percyho. Uhání zpátky, aby co nejrychleji odvezl Percyho náklad mléka tam, kam patří.

Jako vždy, slogan "delší než 60 minut" znamená celou jednu předlouhou minutu navíc…

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dětský

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2009

Délka: 61 minut

Původní název: Thomas And Friends

Světová premiéra: 1984

Režie: David Mitton, Steve Asquith, Greg Tiernan

Námět: Britt Allcroft, reverend W. Awdry

Scénář: Britt Allcroft, reverend W. Awdry, Sharon Miller, Paul Larson, David Mitton, Mark Robertson, Miranda Larson, Jonathan Trueman, Jessica Sandys Clarke, Max Allen, Abi Grant, Simon Nicholson, James Mason, Polly Churchill, Andrew Viner, Alan Hescott, Louise Kramskoy, Allan Plenderleith, Gerard Foster, Jess Kedward, Kirsty Peart

Produkce: Britt Allcroft, David Mitton, Nicole Stinn, Ian McCue, Angus Wright, Robert D. Cardona, Philip D. Fehrle, Simon Spencer

Hudba: Junior Campbell, Robert Hartshorne, Mike O’Donnell, Ed Welch

Kamera: Terry Permane

Střih: Michael Dixon, John Wright, Rebecca De Burgh Mound, Lindsey Dillion-Massey

Společnost: Clearwater Productions / HIT Entertainment / British Broadcasting Corporation / Britt Allcroft (Thomas) Ltd. / Central Independent Television / FilmFair / Gullane Pictures / Gullane / Nitrogen Studios Canada / Thames Television / Woodland Animations

Natáčeno: Velká Británie / Ostrov Man

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: