Magic Box – Pohled zevnitř: Léčivé vlastnosti marihuany

MagicBox v úterý 26. února 2013 nabídne za 99,- Kč v trafikách dokument s názvem Pohled zevnitř: Léčivé vlastnosti marihuany z tvůrčí dílny National Geographic.

Zaměřte pozornost na společnost, již zásadním způsobem proměnila legalizace jedné z nejrozšířenějších drog na světě. V severní Kalifornii, v oblasti zvané podle zelené barvy rostlin marihuany Emerald Triangle (Smaragdový trojúhelník), jsou dvě třetiny obyvatel tak či onak zaměstnány v marihuanovém průmyslu. Stane se snad pěstování marihuany příští zlatou horečkou? Je to odvětví, které v budoucnosti čeká rozkvět? Představuje záchranu pro upadající hospodářství státu Kalifornie? Jedno je jisté: pěstováním a zpracováním marihuany se zabývá stále více lidí s vidinou, že se z ní dá rychle zbohatnout. National Geographic zkoumá mýty i vědecké poznatky, které svědčí o léčebných účincích této drobné rostliny. Je naprosto bezcenná? Je to všelék? Anebo třeba jen něco mezi?

K vidění na YouTube 

Na imdb.com k nenalezení, na csfd.cz bez hodnocení a s jediným komentářem, hovořícím o nudě a zavádějícím názvu (jde o byznys, ne o zdraví).

Žánr: Dokument

Země původu: USA

Rok vzniku: 2012

Délka: 45 minut

Původní název: Inside: Medical Marijuana

Údaje o DVD

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: žádný