Magic Box – Božský Bruce

Kupodivu se oklikou vracíme do časů, kdy v trafikách byla DVD ke koupi za ceny nižší, než na běžných e-shopech. MagicBox ve středu 27. března 2013 nabídne za pouhých 99,- Kč starší komedii Božský Bruce. Z chlapíčka od vedle se stal chlapík seshora.

Kdybys mohl být na jeden týden Bohem, co bys udělal?

Komedie o jednom lokálním zpravodajském reportérovi, kterému je umožněno stát se nástupcem samotného Boha se všemi jeho schopnostmi.

Mistr zábavy Jim Carrey se představuje ve skvělé formě v komedii, která jasně dokazuje, že i v nebi mají pořádný smysl pro humor!

 

Bruce Nolan je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého – mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace, která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem.

Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu, který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu – je to samotný Bůh.

Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku – jeho vlastní místo. Šokovaný Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe.

Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné – Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu.

Na imdb.com 66 procent, na csfd.cz 67: Typicky americká komedie s občasnými povedenými gagy, spoustou hluchých míst a velkou dávkou moralizování.

Zadní strana vydání FHE 

Žánr: Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2003

Délka: 97 minut

Původní název: Bruce Almighty

Světová premiéra: 23. května 2003 – Kanada / USA

Kinopremiéra v ČR: 16. října 2003

Režie: Tom Shadyac

Scénář: Steve Koren, Mark O’Keefe, Steve Oedekerk

Produkce: Gary Barber, Roger Birnbaum, Michael Bostick, James D. Brubaker, Jim Carrey, Linda Fields Hill, Steve Koren, Mark O’Keefe, Steve Oedekerk, Tom Shadyac, Jonathan Watson, Janet L. Wattles

Hudba: John Debney

Kamera: Dean Semler

Střih: Scott Hill

Kostýmy: Judy L. Ruskin Howell

Společnost: Spyglass Entertainment / Universal Pictures / Shady Acres Entertainment / Pit Bull Productions

Natáčeno: New York City, New York, USA / Brownstone Street, Backlot, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / Buffalo, New York, USA / Cicada, former Rex Il Restorante – 617 Olive Street, Downtown, Los Angeles, Kalifornie, USA / Courthouse Square, Backlot, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / Falls Lake, Backlot, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / New York Street, Backlot, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / San Diego, Kalifornie, USA / South Pasadena, Kalifornie, USA / Stage 1, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / Stage 19, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / Stage 29, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / Stage 41, Universal Studios – 100 Universal City Plaza, Universal City, Kalifornie, USA / Torrance High School – 2200 W. Carson Street, Torrance, Kalifornie, USA

Hrají: Jim Carrey (Bruce Nolan), Morgan Freeman (Bůh), Jennifer Aniston (Grace Connellyová), Philip Baker Hall (Jack Keller), Catherine Bell (Susan Ortegová), Lisa Ann Walter (Debbie), Steve Carell (Evan Baxter), Nora Dunn (Ally Lomanová), Eddie Jemison (Bobby), Paul Satterfield (Dallas Coleman), Mark Kiely (Fred Donohue), Sally Kirkland (Anita Mannová), Tony Bennett (sám sebe), Timothy Di Pri (Bruceův kameraman), Brian Tahash (Bruceův zvukař), Lou Felder (Pete Fineman), Lillian Adams (Mama Kowolski), Christopher Darga (Vol Kowolski), Jack Jozefson (bezdomovec), Mark Adair-Rios (holomek), Enrique Almeida (holomek), Noel Gugliemi (holomek), Rolando Molina (holomek), Emilio Rivera (holomek), Albert P. Santos (holomek), Madeline Lovejoy (Zoe), Jovan Allie (Martin), Koby Allie (Martin), Dan Desmond (Bill), Selma Stern (Irene Dansfiledová), a další

Údaje o DVD

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: Jimovy metody, Nepoužité záběry, Vystřižené scénáře, Filmový komentář s režisérem