Magic Box – Legendární parta

Společnost Magic Box nabídne ve čtvrtek 23. května 2013 prostřednictvím trafik animovaný film Legendární parta za 299,- Kč. Od tvůrců Jak vycvičit draka.

Když se jeden zloduch rozhodne vzít dětem na celém světě radost ze života, dá se dohromady parta superhrdinů, a ta se ho pokusí zastavit. Její členové jsou skutečně legendární. Provázejí každého z nás od dětství, ale nikoho asi ještě nenapadlo, že by ti, kdo rozdávají dětem radost, taky uměli rozdávat rány.

Neformálním šéfem hrdinské party je Santa, jenž bohatýrským zjevem a chováním připomíná ruského kozáka. K ruce má nejen skřítky, ale i bandu sněžných mužů. Jeho křehkým protipólem je pak Víla Zuběnka se svou armádou minivíl. Partu pak doplňují Velikonoční zajíc, za jehož drsným vzezřením se skrývá roztomilý zajda, a mlčenlivý pohodář Sandman. Ti všichni zpříjemňují životy dětí, ať už jim nosí dárky na Vánoce, vyměňují vypadlé zuby za peníze, schovávají velikonoční kraslice nebo je každý večer uspávají a jako bonus dodávají hezké sny.

Všudypřítomnou idylu ale kazí „Bubák“. Taková ta potvora, co se na beton schovává pod postelí nebo ve skříni a spícím dětem přináší jen noční můry. A tenhle Bubák se rozhodne škrtnout Velikonoce, Vánoce i kšeftování s mléčným chrupem. Legendární parťáci si záhy uvědomí, že na tohohle nepřítele sami nestačí a povolají do svých řad Jacka Frosta.

Bohužel, vysmátému klukovi, který škádlí lidi mrazivými malůvkami na oknech a náledím uprostřed města, se do záchrany světa nechce. Štve ho, že na rozdíl od jeho kolegů v něj děti nevěří. Otázkou je, co se stane, až pod vlivem nočních můr přestanou caparti věřit i v jejich existenci.

Na csfd.cz 74 procent: Ani tolik nevadí, že řadu těch pohádkových postav vlastně v našich končinách moc neznáme, hlavní je, že dobro vítězí nad zlem!

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2012

Délka: 93 minut

Původní název: Rise of the Guardians

Světová premiéra: 10. října 2012 – USA (Mill Valley Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 29. listopadu 2012

Režie: Peter Ramsey

Námět: William Joyce (knižní série „The Guardians of Childhood“)

Scénář: David Lindsay-Abaire

Produkce: Nancy Bernstein, Guillermo del Toro, Arin Finger, Tom Jacomb, William Joyce, Michael Siegel, Christina Steinberg

Hudba: Alexandre Desplat

Střih: Joyce Arrastia

Společnost: DreamWorks Animation

Hlasy v původním znění: Chris Pine (Jack Frost), Alec Baldwin (North – Santa Claus), Jude Law (Pitch – Sandman), Isla Fisher (Tooth – víla Zuběnka), Hugh Jackman (E. Aster Bunnymund – velikonoční zajíček Zajda), Dakota Goyo (Jamie), Khamani Griffin (Caleb), Kamil McFadden (Claude), Georgie Grieve (Sophie Bennettová), Emily Nordwind (Jamieho matka / Jackova matka), Jacob Bertrand (Monty), Olivia Mattingly (Pippa / Jackova sestra), Dominique Grund (CupCake), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 5.1 česky, 2.0 komentář anglicky, 5.1 slovensky, 5.1 polsky

Titulky: česky, česky komentář, anglicky, anglicky komentář, polsky, polsky komentář, slovensky

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1)

Bonus: Komentář tvůrců filmu: Hovoří režisér Peter Ramsey a producentky Christina Steinberg a Nancy Bernstein; Speciální bonusy: Snít a věřit; Ukázky: Croodsovi; Draci z dílny DreamWorks: Dračí jezdci z Berku; Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví; Legendární parta: Videohra; Animovaný svět DreamWorks: Shrek; Madagaskar; Jak vycvičit draka; Kung Fu Panda; Další čáry a kouzla (DVD-ROM)