Bontonfilm – Hop

Ani Bontonfilm ve středu 29. května 2013 nezahálí a posílá do trafik za 199,- Kč průměrně hodnocený animák Hop. Cukrátka, kuřátka a pořádnej nářez.

Když u nás dostanete zálusk na velikonoční kraslice a bonbóny, musíte si je vykoledovat. Jinde to mají bez práce. Tam to obstarává Velikonoční zajíc, který za koledníky oddře všechnu černou práci.

V praxi to znamená, že na Velikonočním ostrově, kde žije (To dá přece rozum, kde jinde by asi bydlel?!), od slunka východu do slunka západu velí armádě zajíců a kuřat, kteří jako na běžícím páse vyrábějí sladkosti a vajíčka, aby se dostalo skutečně na všechny děti (kromě těch českých). Tenhle Velikonoční zajíc má syna, jemuž by kvetoucí velikonoční podnik brzy rád předal. Jenže Zajda kašle na povinnosti i na tradice a nadevše touží stát se slavným rockovým bubeníkem.

Kvůli tomu dokonce zdrhne z domova a vydá se do Mekky podobných bláznů, do města Los Angeles, kde hodlá hudebně prorazit. Místo toho ale narazí. Narazí na přední nárazník automobilu, který řídí Fred. To je stejně nezodpovědný fracek a flákač jako Zajda, liší se od něj snad jen tím, že je člověk. Protože srážku mezi Zajdou a autem vyhrálo auto, musí se Fred o zraněného chlupáče postarat, dokud se plně nezotaví. Za tenhle dobrý skutek bude po zásluze potrestán, protože jeho život se v tu chvíli promění v sérii katastrof, v níž fakt, že ten zajíc mluví lidskou řečí, je jen taková zajímavost.

 

Zajda, vlastní roztomilosti navzdory, je totiž rocker srdcem a duší a Fredovi brzy přeroste přes hlavu. Drama se ale v tutéž chvíli odehrává v jeho domovině. Velikonoční zajíc vyhlásí celosvětové pátrání po svém synovi, do kterého vyráží elitní zaječí jednotka přezdívaná Růžové barety. Nepřítomnosti ozbrojených složek využijí kuřata, vedená ambiciózním kohoutkem Carlosem, která se rozhodnou převzít vládu nad ostrovem a velikonočními tradicemi…

Komedie Hop je oblíbenou kombinací hraného a animovaného filmu, s níž má režisér Tim Hill bohaté zkušenosti, neboť v jeho režijní filmografii byste mimo jiné narazili i na Alvina a Chipmunky. V pozadí projektu pak v pozici producenta stojí Chris Meledandri, který spoluvytvořil Dobu ledovou a loni animovaný fenomén Já, padouch.

Na imdb.com 53 procent, stejně na csfd.cz: Otravný a nesympatický ušák ve filmu, kde se povedl jeden vtip ze zamýšlené stovky. Nuda k uzoufání.

Zadní strana 

Žánr: Animovaný / Fantasy / Komedie / Rodinný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2011

Délka: 91 minut

Původní název: Hop

Světová premiéra: 30. března 2011 – Nizozemí

Kinopremiéra v ČR: 31. března 2011

Režie: Tim Hill

Scénář: Brian Lynch, Cinco Paul, Ken Daurio

Produkce: John Cohen, Wendy Geary, Michele Imperato Stabile, Christopher Meledandri

Hudba: Christopher Lennertz

Kamera: Peter Lyons Collister

Střih: Peter S. Elliot, Gregory Perler

Kostýmy: Alexandra Welker

Společnost: Universal Pictures / Relativity Media / Illumination Entertainment

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: James Marsden (Fred O’Hare), Russell Brand (hlas – E.B.), Kaley Cuoco (Sam O’Hareová), Hank Azaria (hlas – Carlos / Phil), Gary Cole (Henry O’Hare), Elizabeth Perkins (Bonnie O’Hareová), Hugh Laurie (hlas – E.B.ho otec), Tiffany Espensen (Alex O’Hareová), David Hasselhoff (sám sebe), Chelsea Handler (paní Becková), Dustin Ybarra (Cody), Carlease Burke (recepční), Veronica Alicino (servírka), Django Marsh (hlas – mladý E.B.), a další

Údaje o DVD

Zvuk: Dolby Digital 5.1, anglicky, česky, slovensky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1)

Bonus: žádný